• |
ide | kryesore

Vogue ndryshon rregullat, ‘Jo më modele nën 18 vjeç’

F1, Paparazzi, Slider, Stil

Modelet nën 18 vjeç nuk do të përdoren më nga e mirënjohura ‘Vogue’ për shërbimet e tyre fotografike.


Kjo vjen si pasojë e një maratone të gjatë akuzash dhe skandalesh të cilat duket se nuk po marrin një përgjigje siç duhet, çka ka çuar në nevojën e rishiimit të rregullave. Modelet e mëparshme kanë shkuar në gjykatë duke akuzuar se fotografët dhe stilistët nuk të pyesin fare nëse ke ose jo dëshirë që të pozosh lakuriq apo vetëm me të brendshme.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *