• |
ide | kryesore

Analiza vjetore/ Prokurorja Arta Marku udhëton në Shkodër, a do të ketë shkarkime?

Lajme, Të fundit

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka udhëtuar këtë të hënë drejt Prokurorisë së Shkodrës, atje ku ka punuar për vite me rradhë. Këtë të hënë pritet që në prokurorinë e Shkodrës të bëhet analiza vjetore e punës së institucionit. Arta Marku do të jetë një nga dëgjueset dhe ashtu siç ka ndodhur edhe me shumë prokurori të vendit, mund edhe të vendosë për ndërrimin e krerëve të këtij institucioni.


Kujtojmë se thuajse në shumicën e prokurorive të qarqeve të vendit, Arta Marku ka ndërhyrë duke zëvendësuar prokurorët e komanduar nga paraardhësi i saj Adriatik Llalla. Madje në disa raste, ndërrimet apo shkarkimet kanë sjellë në zyrën e Prokurores së Përkohshme edhe njoftime për kallëzim në Gjykatë, si ajo e ish-kryeprokurorit të Elbasanit Gina


2 Comments

  1. pun kari.juve ju ngarkoi roshi me jastek,rama me mushkonja,e sajmiri tritol e lere kjo lavirja e frrokut,ndokut e prenges marku.dikur enveri internonte llojin frrok,ndok,marka,prenga ,fishta me shok,sot fishta do ngrihej nga varri po te dinte se qfar bastardesh ka len mbrapa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu