• |
ide | kryesore

Strategjia e BE për Ballkanin, Rama flet për hapjen e negociatave

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Facebook pas mbledhjes së Komisionit Evropian, i cili paraqiti Strategjinë për Zgjerimin me vendet e Ballkanit Perëndimor.


Rama thotë se mirëpret atë çfarë thuhet për Shqipërinë në strategjinë e BE, ndërsa sipas tij negociatat për anëtarësimin janë më afër se kurrë.


Statusi i plotë:
Mirëpresim çka thuhet për Shqipërinë në strategjinë e BE. Negociatat më afër se kurrë ?Pastaj gjithçka do varet nga fuqia e vrapimit tonë ?? ??

GTRBV

Në dokumentin e Komisionit Europian mbi Strategjinë për Ballkanin Perëndimor thuhet:

“Shqipëria dhe ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë janë duke shënuar progres të ndjeshëm në rrugët e tyre evropiane dhe Komisioni është i gatshëm të përgatisë rekomandimet për hapjen e negociatave të anëtarësimit, në bazë të kushteve të përmbushura”. 


2 Comments

 1. Mbaje me shkum Ramo bashke me popullin dele.

  Shqiperia po nuk u Bashku me Kosoven …..do te humbni shum.

  Europa nuk merr seriozisht lepirsat,hajdutet,apo politikanet qe vdesin per vemendje.

  Nuk ka me turp per Shqiprin dhe Kosoven….kryeministrit nuk i jepet viza US dhe Britani.
  Kjo do te thot se sa vleni para Europes dhe aleateve.
  Imagjinoni ti kishte ndodh Serbis nje gje e till.
  Perfundimisht politikanet Shqiptar jene mjeran dhe hajdut…pranojne gjithshka vetem mos luajne nga karikja e vjedhjes.
  Turp.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.