• |
ide | kryesore

Agron Llakaj sulmon keq Eni Çobanin: “Eshtë tepër banale”

Paparazzi, Slider

Agron Llakaj ka hequr dorezat dhe ka sulmuar fort Enio Çobanin dhe rubrikën e saj të së dielës  “Shihemi në gjyq”. Pasi në emisionin e tij në Vizion Plus, Al Pazar llakaj është inzpiruar nga zonja Eni për personazhin e Lirës, kjo e fundit ka thënë: “Agron Llakaj ushqehet me mua”. Pikërisht kjo shprehje e ka revoltuar Llakajn që gjatë një intervizte në Nrg Radio është shprehur: “Nëqoftëse ka një pjesë banale te Ardit Gjebrea është pikërisht gjyqi i Eni Çobanit. Dhe si të tillë unë e kam marrë gjetje për të demaskuar këtë lloj gjyqi, pasi ajo mund të jetë një avokate e së drejtës, por ajo është një banalitet.

Po gjatë së njëjtës intervistë Llakaj ka treguar se Lira e spektaklit të tij nuk është një kopjim fjalë për fjalë i Eni Çobanit: “Ai personazh nuk është Eni Çobani. Po të ishte Eni do e vendosja emrin Eni Çobani, s’do ja vendosja Lira. Ajo është përzgjedhje marrë nga ekrane të ndryshme, duke marrë pak nga një personazh, pak nga një tjetër dhe është krijuar një personazh si Lira” tha ai pasi e quajti “Shihemi në Gjyq”të Eni Çobanit si një banalitet.


 

1 Comment

  1. Agron Llakaj memaljoti i qymyrgurit flet per banalitet. Njelloj si kurva te beje moral kunder imoralitetit. Ky eshte fytyra e banalitetit, promovuesi i llumit te humorit, pisllek televiziv dhe tallje e hapur me publikun. Nje njeri pa talent, pa shije dhe pa asnje lloj serioziteti. Sepse te besh humor, eshte dicka teper serioze, dicka e thelle dhe dicka e fisme. Tri elemente qe ky katundar nuk i ka pasur dhe nuk ka per t’i pasur dot kurre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu