• |
ide | kryesore

Dueli i fortë në Serie A/ Ronaldo: Dua që Napoli ta fitojë kampionatin

Sport

Legjenda braziliane, Ronaldo shpreson se këtë sezon Napoli do të fitojë titullin e Serie A

Napoli dhe Juventus janë dy skuadrat e vetme që po garojnë edhe këtë sezon për titullin e ligës italiane.

Ronaldo shpreson se këtë vit do të ndalet dominimi i Juventusit dhe triumfues në fund të jetë Napoli.

“Napoli-Juventus sot është si Barcelona-Real gjatë kohës time në La Liga”, tha fillimisht Ronaldo për Fazzetta dello Sport.

“Napoli ka stil të jashtëzakonshëm të lojës, por Juventus ju shkatërron me mentalitetin e fortë dhe mënyrën për të gjetur zgjidhje”.

“Nuk e di si do të përfundojë, por e di se si unë do të dëshiroja. Pas kaq shumë viteve dominim nga Juventus, të më pëlqente të fitonte Napoli”, u shpreh ai në fund.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu