• |
ide | kryesore

(FOTO) ISIS nxjerr gratë në vijën e parë të luftës

Planet

Shteti Islamik (ISIS) ka zbuluar disa pamje të reja ku duken femra të veshura me burka që luftojnë në vijën e parë për organizatën terroriste.

Fotot tregojnë një luftëtare femër, e veshur me doreza dhe burka të zezë, që qëllon me një kallashnikov AK-47.


Një tjetër foto tregon disa gra të tjera të armatosura të hipura në një kamionçinë dhe që mbajnë një flamur të ISIS në automjet.

Shumica e fotove janë publikuar nga grupi terrorist që grupimin e femrave luftëtare e kanë quajtur “Brigada Al Khansaa”.

Brigada, e cila prej kohësh është në operim, është përbërë kryesisht nga xhihadiste të huaja që kanë ardhur në vendet e kapura prej tyre.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu