• |
ide | kryesore

Mesazh i koduar nga deputeti i Ramës: Arta Marku do ta tundë mirë…

Lajme, Të fundit

Deputeti i PS-së Alket Hyseni i ftuar në emisionin ‘Të paekspozuarit’ në Top Channel, ka bërë një deklaratë që me siguri do të mbahet mend gjatë. Të paktën për aq kohë sa në krye të Prokurorisë së Përgjithshme do të jetë Arta Marku, e zgjedhur vetëm me 69 vota të mazhorancës në shkelje të Kushtetutës.

“Arta Marku do ta tundi mirë…”, tha Hyseni në përfundim të emisionit, ku u diskutua për reformën në drejtësi dhe dy dosje të rëndësishme të cilat janë nën hetim për momentin; dosja ‘Tahiri’ dhe dosja ‘CEZ’, pa lënë mënjanë edhe dosjen për rrugën ‘Tiranë-Elbasan’.


Nuk dihet se çfarë ka dashur të thotë tamam me këtë deklaratë deputeti i PS-së, e cila në fakt ngjan si një mesazh i koduar dhe që paralajmëron zhvillime të forta në muajt e ardhshëm. Ndonëse shenjat e para të kësaj që sapo ka nisur, ngrenë shumë dyshime se Edi Rama kërkon të përdorë drejtësinë, pas kapjes së kryeprokurores,  për të sulmuar kundërshtarët politikë.

©LAPSI.al 

7 Comments

  1. i pa emer por i droguar si rama.ka fashzr te tregoi se nga tash vetem kanabis e jo kanabis do shes olsi dhe edvin qelbesir rama dhe i ka te gjitha rruget hapur.

 1. Shof surratin e ketij
  E njejta mimike me ate grun ke opinioni
  Qe e mbyste me kakofoni
  Ju se doni shqiperine ne Europe
  Po’ pse more Hajdute pronash
  Keshtu do tju pranoje Europa ju
  Me sigurimsa ne klgj klp

 2. Urime prokurorise qe ka filluar spastrimin e hajduteve dhe korruptuesevet..

  Urime nga zemra si shqiptare dhe vazhdoni punen deri tek i fundit.

  Eshte politike thone hajdutet dhe korruptuesit vete, hahaha 🙂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu