• |
ide | kryesore

Saimir Tahirin e përjashtojnë nga Komisioni Parlamentar, sepse prish imazhin e Shqipërisë

Lajme, Të fundit

Saimir Tahiri përjashtohet nga Komisioni Parlamentar për Stabilizim Asociimin, i cili mblidhet në Tiranë në fillim të javës së ardhshme.
Vendimi u bë publik në fillim të seancës plenare, kur Kryetari i Komisionit të Integrimit Genc Pollo, i kërkoi Kryetarit të Kuvendit që Saimir Tahiri të mos jetë pjesë e delegacionit të palës shqiptare, sepse “prezenca e tij në Komision me eurodeputetet të hënën dhe të martën dëmton reputacionin e Shqipërisë”.


Deri sot paradite i Saimir Tahiri figuronte si përfaqësues i Partisë Socialiste për Komisionin Parlamentar të Stabilizim Asociimit, por Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi siguroi se Tahiri nuk do të jetë më pjesë e Komisionit që diskuton me parlamentin Europian ecurinë e Shqipërisë për negociatat e anëtarësimit.5 Comments

  1. po kush e zgjodhi dhe mbrojti tahirin.pos derrit,kokpalarit,bastardit,qelbesires,krymit te qenefit negjmije,vllau i gregorir nga babai sepse nen gregori kishte makoqin kurse baba kristaqin,kryetarit te vrasesve frrok,ndok,aleksander e luiza xhuvani,prenga,rosh e dosh pos EDVIN KOKAIN SAJMIR TAHIR ramessssss.

  2. Tahiri mund te jete fajtor ose i pafajshem dhe kete e vendos drejtesia (gjithmone ne se ajo ekziston), por me kete vendim po tregohet se as Ulsi Manja dhe askush nga ata qe e mbrojten Tahirin ne Komisionin e Mandateve, nuk beson ne pafajesine e tij. Me kete largim nga Komisioni Parlamentar për Stabilizim Asociimin, mazhoranca po pranon indirekt te gjitha ato qe jane thene deri me tani per Tahirin (natyrisht si pasoje e reagimeve te europianeve qe nuk duan te ulen ne nje tavoline me te). Ketu lindin dy pyetje, si mund te “largohet nga puna” nje person ndaj te cilit nuk ka asnje vendim te formes se prere? Se dyti, kaq pak besim paskan tek drejtesia qe aq shume e proklamojne deputetet e mazhorances? Gjithashtu edhe Genc Pollo duke kerkuar largimin e Tahirit nga komisioni, i ka bere pa (ose me) dashje nje sherbim maxhorances duke bere qe keta te kene justifikimin per largimin eTahirit nga ky komision. Ne konkluzion kemi disa qendrime aq te paarsyeshme ne llogjiken e fakteve saqe shume lehte mund te thuhet se e ashtuquajtura Reforme ne Drejtesi eshte e njellojte me “policine qe duam” apo “Shqiperine qe duam”

  3. Wooow cfare titulli, bombastik, bashkautori i “Policise qe duam” prish imazhin e Shqiperise? E pamundur, duhet te pyesim Lu-ne dhe Vllahutinken se cfare mendimi kane

  4. Komentuesit 2 (reforma ne drejtesi) e mbeshtes komentin tuaj..

    Por mos harrojme se drejtesia ne shqiperi sapo ka filluar, mundesia per popullin qe te jape mendimin e lire tek “Shqiperia qe Duam” sapo ka filluar.. Eshte hera e pare qe nje kryeminister jep mundesine fjales se lire, dhe kjo dregon qe, perderisa ka komentime (pozitive apo negative, ska rendesi) kjo eshte demokraci..

    Gjynah per ata indivite shqiptare qe jane te varur nga partia per interesa ekonomike apo personale, sepse keta individe nuk e shikojne ndryshimin e shqiperise, ata jane bere si kuajt e karroces qe shikojne vetem vijen e partise..

  5. Mmmhhahahahhahahahahahha s akam qesh’, mhahhahahahahahahhahahh….. m’u k’put llastiku i brekeve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.