• |
ide | kryesore

Autorët e dyshuar për atentatin me bombë në Shkodër: Hera e parë që vijmë këtu

Lajme, Të fundit

Tre autorët e dyshuar të atentatit me 8 të plagosur që ndodhi në Shkodër më 13 janar kanë dalë sot para togave të zeza ku iu është caktuar masa e sigurisë ‘arrest me burg’ dhe mësohet se kanë mohuar kategorikisht akuzat.


Në sallën e gjyqit, Endri Çopja, Argel Lulaj si dhe Serxho Teta thanë se nuk kishin lidhje me shpërthimin dhe se sot kishte qenë hera e parë që kishin shkruar në Shkodër.


Të tre u dërguan në Gjykatën e Shkodrës nën masa të rrepa sigurie, ndërsa në këtë institucion ka prani të mëdha të forcave policore.

 

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi më 13 janar në lagjen ‘Rus’ në Shkodër, ku lënda plasëse i ishte vendosur në një motoçikletë.

1 Comment

  1. derrkuci i stalinit xhafa si sajmir coftir tahiri,arrestoj me dhjetra te pafajshem ,si me rastin e tritolit ,dhe ne fund dalin te gjith te lir.sepse kriminelet e vertet ju dalin o gregor rama,o i biri i ruqit,dokles,babai i tahirit,shullaza habila etj .keta mut han e shokt e vet nuk burgosin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu