• |
ide | kryesore

Deputeti i PD: Gjykata Kushtetuese në kolaps nga tregtari i kufinjve

Lajme, Të fundit

Deputeti demokrat Oerd bylykbashi deklaroi se Gjykata Kushtetuese është në kolaps dhe nuk mund të marrë asnjë vendim.


Bylykbashi akuzon Edi Ramën për këtë situatë të krijuar, ndërsa ngre pyetjen: “a mos vallë Rama e bllokon Gjykaten Kushtetuese që në këtë Rrëmujë të Drejtësisë të bëjë fakt të kryer shitjen e detit dhe Gjykata të mos e anulojë marrëveshjen?‎”


Komenti i Oerd Bylykbashit: 

Gjykata Kushtetuese peng i shitjes së detit?

Rama i ka shitur territorin e Shqipërise‎ grekëve! Tregtari i kufinjve ka bërë marrëveshje në fshehtësi dhe në shkelje të Kushtetutes. Askush nuk di c’farë interesi tjetër kombetar ka tregtuar për pushtetin e tij.

‎Gjykata Kushtetuese është në kolaps. Nuk merr dot vendime. Nga 9 anëtarë, vetem 5 janë sot në detyre me mandat të plotë. Rama po bllokon zëvendësimin e vendeve bosh. ‎

A mos vallë Rama e bllokon Gjykaten Kushtetuese që në këtë Rrëmujë të Drejtësisë të bëjë fakt të kryer shitjen e detit dhe Gjykata të mos e anulojë marrëveshjen?‎

3 Comments

    1. i pa emer po ti sa tru ke qe ju besión nji muti qenefi ka 75 vite,kush te ka faj qe haje bar enveri dhe bertisje parti enver o sa mir po na dhjer,tash qe vut te birin e stalinit kopilin rama e ju jep lesh negjmije prap ne kor ju derrat parti edvin o sa mir na qin e dhin.mutin per mjalt ju shet rama dhe ju e hani,avionin jua ben mushkonj dhe ju gicat i besoni,jastekun jua ben femij nent muajsh dhe ju thoni i nxorri nga barku saliu,bllokun e metes e bet pall e ngjal lalzi.keni mor pak mut te ri ne tru,se muti i stalinit nuk po ju ndihmon.se paku merrni mut spiropele,e mrika kodhelit.

  1. Pa emer,kane qene vetem spiunet dhe bashkepunetoret e sigurimit te shtetit te Dulles.Ata kane qene dhe vijojne te jene,jo vetem pa emer,por edhe te pa fytyre.Te kesh ndot (peshtire) nga emeri dhe fytyra jote,don te thote se je i zhytur ne mu… Edhe mbi varr,ju nuk do te keni emer.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu