• |
ide | kryesore

Video/ Ç’po ndodh në SHBA? Të shtëna me armë para hyrjes së NSA, një person i plagosur

Planet

Një person është plagosur pas një përplasje të automjeteve dhe të shtënave me armë këtë mëngjes në Agjencinë Kombëtare të Sigurisë në Fort Meade, SHBA. Autoritetet vendase thanë se situata është nën kontroll për momentin dhe se “nuk ka kërcënim të vazhdueshëm për sigurinë”. Zëdhënësja e garnizonit të NSA Cheryl Phillips tha se personi i lënduar ishte transportuar në spital.


Të shtënat ndodhën pasi një mjet SUV i zi u fut në një barrikadë betoni në bazë, ndërkohë që policia ka arrestuar të paktën një të dyshuar. Një imazh i marrë nga një helikopter tregon një përgjigje të policisë dhe departamentit të zjarrfikësve jashtë një prej portave hyrëse. Zyra e FBI-së në Baltimorë tha se ishin në dijeni të incidentit dhe po dërgonin agjentë për t’u përgjigjur.


Shtëpia e Bardhë tha se Donald Trump është njoftuar për të shtënat dhe ka ofruar deklaratën e mëposhtme: “Mendimet dhe lutjet tona janë me të gjithë ata që janë prekur. Ne do të vazhdojmë të sigurojmë përditësime kur ato të bëhen të disponueshme.”


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.