• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ç’thoshte mjeku personal francez ditën e vdekjes së Enverit

Syri i Lapsit

Në 11 prill 1985, kur Shqipëria shpalli zinë kombëtare në ditën e vdekjes së liderit komunist Enver Hoxha, të gjitha mediat perendimore i dhanë shumë hapsirë mikut dhe mjekut të tij personal, një ish-pjestari të rezistencës franceze, Pol Miliez. Ja e se ç’ka thënë ai në France 3 në ditën e vdekjes së diktatorit shqiptar.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu