• |
ide | kryesore

(VIDEO) Xhafaj paralajmëron një sërë arrestimesh javën e ardhshme për …

Lajme, Të fundit

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka deklaruar se javën e ardhshme do të ketë një arrestime që lidhen me grabitjen dhe tjetërsimin e pronave publike në vend.

Xhafaj u shpreh në emisionin “Opinion” se Prokuroria e Përgjithshme ka përfunduar një sërë hetimesh dhe javën e ardhshme pritet të nisin gjyqet për personat përgjegjës për këto tjetërsime pronash publike.

“Kemi disa çështje penale, në bashkëpunim me Prokurorinë, në rrethet Kavajë, Durrës, si dhe ka një proces hetimi në Lezhë, por do ta shtrijmë në Vlorë dhe gjithë vijën bregdetare.” – u shpreh Fatmir Xhafaj.

6 Comments

  1. Po me kriminelet poshte shkumbinit cfare do besh o fato

    ta mban menderja qe ti kapesh dhe ti cosh para drejtesise ?

    Duhen bythe dhe zemer per ate pune ,gje qe ti nuk e ke

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu