• |
ide | kryesore

Foto/ Kur pemët në Tiranë mbillen në asfaltin e rrugës

Pikante

Bashkia e Tiranë me në krye Erion Veliajn kanë filluar prej kohësh fushatën e mbjelljes së pemëve në kryeqytet dhe përreth tij. Çdo ditë e shohim Veliajn që del me lopatë në dore dhe mbjell pemë kudo.

Ndërkohë gjimnazi Faik Konica ka mbjellë disa pemë pranë godinës së TVSH-së, por ajo që duket e çuditshme është fakti se këto pemë janë mbjellë në asfaltin e rrugës dhe jo në trotuar siç mbillen pemët normalisht.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu