• |
ide | kryesore

Noka për Vettingun në polici: Llogari policit për hashashin, kur kryeministëri mbush hundët me kokainë

Lajme, Të fundit
noka127-300x171_1464197494-5250295.jpg

Flamur Noka është shprehur në komisionin e sigurisë se opozita nuk është kundër këtij procesi në parim, por ai është shprehur se nuk mund t’i kërkohet një polici të thjeshtë llogari për hashashin kur kryeministri mbush hundët me kokainë. Noka është shprehur se formulari i vettingut duhet plotësuar nga lart-poshtë nga ata që shkaktuan rrënimin e policisë


Vettingu në polici është i nevojshëm dhe ne si opozitë nuk jemi kundër në parim. Megjithëse në ligjin organik të policisë së shtetit ka pasur të sanksionuar nene të caktuara, kur flasim për vërtetimet e personalitetit, për kontrollin e figurës së personalitetit dhe deklarimit të pasurisë të çdo oficeri policie. Nuk janë zbatuar, por ajo që është është e rëndësishme është, që policia qenka e rrënuar, e degraduar, e kanabizuar.


Kush e solli policinë në këtë gjendje?

Sepse kjo polici u katandis në këtë pikë dhe në këtë gjendje, pasi i duhej dyshes Rama-Tahiri: E para, për t’i kthyer borxhin krimit dhe për ta mbushur me ushtarët e saj policinë. E dyta, për ta përdorur për trafik droge dhe për të mbledhur para për të blerë votat. Si mund t’i kërkojmë një polici të thjeshtë llogari për hashashin kur kemi një kryeministër mbush hundët me kokainë?  Pra, ky formular, ky veting duhet të fillojë nga lart-poshtë, nga ata që e shkaktuan dhe e sollën në këtë gjendje dhe duhet të vazhdojë pastaj deri tek polici i thjeshtë. Se nuk ka bërë ndonjëherë vaki që në këtë vend në vend që të ishin në kërkim kriminelët, sot ke më shumë të kërkuar në kupolën e policisë. “ – tha Noka.

9 Comments

 1. Po te flasim me gjuhen e Saliut tend eshte me mire me nje qe mbush hundet se sa me nje idiot spiun i rekrutuar nga Serbet.
  Gjithsesi rri aty ku je dhe jepi llapes se ymer ke per t’i dhene Rames.

  1. i pa emer rama mbush hundet me kanabis,pastaj kur dhjehet e shurron nga overdoza ti mbush goj e byth mut ty.he pra pse mos te ja nisim nga lart posht,po te duash qe nga enveri,kristaq rama,spiro koleka,ruqi,spartak braho,xhafa,berisha,e ke do ti por patjeter raman qe te jep mut me ruqin 75 vit e ty nuk te mbushin barkun.ik ha mut se sapo ishin dhjer braqe,tahiri,rama,olsi prap negjmija po te pret o biri kurvit.

   1. A me hengert mua kur flet dhe ti per komisione e ligje o mavri me boje. Po cne ti njeher. Po faj nuk ke ti po Sala qe te futi ne politik dheju dha krahe Serbeve.

    1. Kot nuk e ke emrin Flamur ti se fryn nga vjen era po ti vjen era mut i gjithi o driteshkurter. Kur te filloj vettingu ne politik nga ty do filloj dhe nga krimet kur ke qen minister dhe spiun i serbis.

  2. Ky ka qen Ministri i Brendshem me i dobet i historise. Edhe pse per pak kohe mbahet mend per presione dhe tendera. E ndjen lageshtiren ky ndaj ka frik dhe perpelitet cdo dite

 2. per moralin nuk gjene tekst ne shkolle qe e studion ,por ate mund ta gjeshe tek nje puntore i thjeshte poj jo tek nje me doktorature,por mos harrojme se morali mire ndergjegja pastert eshte kryefjala e seksesit,vall sa afer lle larg jemi per te qene te tille qe me formim , dhe deri tek veprimi qe rruga jone te njohin vetem suksese,dhe mos te qendrojme ne nje vijim te tille ,qe gjithcka mund te quhet por drejtesi dobi perparim zgjillje dobi paqe keshtu jo

  1. po pse i lepin bythen rames,ruqit,spartak brahos,gjefes,gjinushit,milos,etj pas 75 vite ku eshte ketu morali.nuk keni ju tjer pos kopila stalini,gjinushi,enveri,si rama,beqja,sulo ditmut bushati.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.