• |
ide | kryesore

Atentati me thikë ndaj shqiptarit në Firence, arrestohet autori

Lajme

Një 21-vjeçar shqiptar u arrestua nën akuzën e tentativës së vrasjes ndaj bashkëkombasit të tij mëngjesin e sotëm në Firence.


Në rrugën “Pratese”, 21-vjeçari ka qëlluar dy herë me thikë në shpinë një tjetër shqiptar, 37 vjeç. Ky i fundit ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Autori u largua pas plagosjes për tu arrestuar disa orë më vonë.


Autori dhe i lënduari kishin njohje me njeri-tjetrin, ndërsa hetimet janë në vijim për të zbuluar shkakun e konfliktit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu