• |
ide | kryesore

Rama sqaron deklaratën për President të përbashkët Shqipëri-Kosovë: Vrapova në imagjinatë…

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deklaratën e bërë prej tij në ditën e Pavarësisë së Kosovës për një President të përbashkët mes Kosovës dhe Shqipërisë. Një deklaratë që ka shkaktuar shumë debate.


“Nuk bëra asnjë deklaratë. Një fjali e lirë u shkëput nga konteksti dhe kthye në një program politik. Në fjalën e atij rasti, i lejova vetes që të vrapoj me imagjinatë, se si mund të jetë 20-vjetori i Pavarësisë së Kosovës. Është sport kombëtar, por edhe ndërkombëtar, që shkëputet një fjali nga konteksti dhe pastaj bëhet një histori. Por besoj se askush nuk më ndalon të imagjinoj. Sa i përket pastaj artikulimit, se si kjo mund të ndodhë nga ana legjislative imagjinata ime nuk ka shkuar deri aty”, ka deklaruar kryeministri në një intervistë për Top Channel.


8 Comments

 1. o karallo po ne tkemi von kryminister o rrush ne menoji fjalet para se ti qesesh ka goja
  nuk tkemi zgjedh me imagjinu te ardhmen ne me na kriju probleme kot masi koti
  ksaj i thojn me u krujt kot kur nuk ka miza me tpicku

 2. ky vrapoj e kapi ngjalen e pallen e metes ne lalez e lere te vuqiq,putin e daqiq.
  kur ka overdoz kujton se esht mbreti i botes,kur i kalon overdoza e zgjohet ,e shef qe esht ende krymb ne qenefin negjmije ka dhjer stalin,tito,mao LUU ce dun e lenin.

 3. Po kush te pjerdh ty o edvin.keto ceshtje i vendos washingtoni,londra dhe moska.ti je nje hajvan qe ke celesat e kashtes

 4. Kllufat e k-Arit gjithmone nxitojne te kepusin idiotlliqe… Ky njeri asnjehere nuk flet kot, edhe kur thote qe ka fol kot, duhet me ja lexu mes rreshtave se ku e ka qitjen…
  Vini re ca thote: “…i lejova vetes që të vrapoj me imagjinatë, sesi mund te jete 20 vjetori i pavaresise se Kosoves….”
  Pra o njerez, ai jo qe nuk terhiqet nga ajo qe ka thene, por i vuri dhe nje date sot…
  Dhe thjesht sa per te ndricu pak mendjet e militanteve me gjak shpellar, nuk eshte Rama mbas ketyre deklaratave, por ata qe kane hartuar plane afatgjata gjeopolitike me qender ballkanike Shqiptarine. Ai mavriu thjesht duke e ditur planin paraprakisht do thjeshte te perfitoje nga pak, qe te shitet me vone sikur ishte ai ideatori i bashkimit kombetar…. E ka vendos tashme kete gje Uncle SAM dhe Mutter Merkel, e se ka ne dore Rama dhe se ndalon dot shpellarizmi ketej e andej kufirit…
  Ore se se kam pyt Arin, si e kemi gjysh Salehun keto kohe mo….??? Si pa qejf me duket….

  1. O ti qënke ar nga truri se ai tjetri ka vetëm emrin. Pse nuk thua më mirë që ky po përpiqet ti bëjë presion BE të na fusin pa standarte sesa këput broçkulla kot. Serbia ka marrë datën e futjes, ky thotë: po fute atë ne do bashkohemi me Kosovën , mendojeni mirë.Jo po paskan vendosur të tjerët të bashkohen shqiptarët, të bëhen nga dy probleme të vegjël një problem i madh.

 5. Ky flet në ceremoni zyrtare si beheshin hartimet në shkollën tetëvejçare. Vraponi në imagjinatë thoshte mësusja, si do jeni pas 20 vitesh. Ne na duhej të shtrydhnim imagjinatën pa patur as një cigare hashash për të na ndihmuar e jo më ndonjë vizë nga mielli i përditshëm i kryministrit.

 6. Ka qene nje enderrimtar .. Nje I shpifur QE enderronte per vajza Te bukura Tek filmi I viteve 1960″autobusi. Niset ne 13 30′. .ne pikun e qejfit I binte valixhia mbi koke dhe . me keqardhje………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu