• |
ide | kryesore

Peru, 35 të vdekur nga aksidentimi i autobusit

Planet

Të paktën 35 persona humbën jeteën sot në Peru pas rrëzimit të një autobusi në një përrua të thellë rreth 80 metra nga rruga kryesore, njoftoi policia.


 


Sipas agjencisë së lajmeve ‘Andina’, aksidenti u shënua rreth orës 01:30 sipas orës lokale, në rajonin e Arequipas, në jug të Perusë.

Autobusi ishte nisur nga qyteti bregdetar i Chala-s, në brigjet e Paqësorit dhe po orientohej drejt Arequipa, sipas mediave peruviane.

Forcat e shpëtimit janë në gadishmëri prej mëngjesit së sotëm për të transferuar të plagosurit drejt spitalit të qytetit të Camanas, bëri të ditur guvernatori i Arequipas, Yamila Osorio.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu