• |
ide | kryesore

VIDEO e rrallë/ Televizioni belg, reportazh nga Tirana e viteve ’60: Bëjmë një jetë të mrekullueshme…

Dossier

Kjo është një video e rrallë, që tregon Tiranën e viteve ’60. Shqipëria sapo ishte prishur me Bashkimin Sovjetik, dhe një television belg ka mundur të hyjë në Shqipëri, për të bërë një reportazh.

Reportazhi tregon jetën e shqiptarëve të atyre viteve.


2 Comments

  1. Ajo foto siper nuk eshte e viteve ’60 sepse eshte ne kryqezimin e rruges Bardhyl me Qemal Stafa. Ai pallati ka filluar te ndertohet vite me vone…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu