• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Administrata shtetërore mbetet pa rroga

Arkiva, Lajme

Sali Berisha, ka publikuar në mesazh të një qytetari i cili shkruan se administrata shtetërore nuk ka marrë pagesën për muajin janar.


Me anë të një postimi në Facebook, Berisha shkruan se administrata është pa rroga, dhe kjo është neveria e narkoshtetit. Sipas denoncuesit, arsyeja pse rrogat nuk janë dhënë është se Rama nuk po firmos një urdhër për strukturat e ministrive.


Postimi i plotë: 

Administrata shteterore pa rroga!

Kesaj i thone qeveri e Narkoshtetit!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje. Jam nje pu onjese e administrates. Kemi qe ne janar qe nuk kemi marr rrogen sepse pritet qe te firmoset nje urdher nga z.kryeminister per strukturat e ministrive. Ne kete gjendje duhet te jene te gjitha ato struktura qe jan transferuar nga nje ministri tek tjetra. Ky urdher duhej te kishte dal qe ne janar,por nuk po kuptojme ende cpo behet. Askush nuk shpjegon asgje dhe te gjitha keto rendojne mbi ne qe jemi familjare. Mire qe i kane bere ministrite corap,por te pakten te na japin rrogat. Shpresoj ta publikosh por te lutem anonim. Te falenderoj”1 Comment

  1. Pa rroga ju ka lene, por po ne mbledhjet rutine te karagjozit a skoni> Besoj se e nese nuk doni ju punonjesite administrates, ju merr perpara me hu. Deri sa te jeni te pa vrur, keshtu do ju zvarrise qafiri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *