• |
ide | kryesore

Berisha: Rama hyn në xhami dhe injoron të takojë myftiun e Beratit

Lajme, Të fundit

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan se Edi Rama ka bërë një veprim në kufijtë e një skandali gjatë vizitës në Berat.
Sipas mesazhit të publikuar nga Berisha, ditën e djeshme Rama pati një vizitë në një xhami të Beratit bashkë me ministren Kumbaro, por pretendohet se Rama ka refuzuar t’i japë dorën myftiut.


Reagimi i BerishësRama harbut ne Berat!

Lexoni denoncimet e qytetarit dixhital.

“Vizita ne Berat!

I nderuar Z.Berisha,

I skandalizuar nga sjellja harbuteske e lloshit qe kemi zgjedhur per kryeminister qe nuk njeh as Zot, as moral e as etike.

Hyn ne shtepin e Zotit dhe se bashku me ministren Kumbaro ne menyren me te pafytyre injoron myftiun e qytetit i cili qendronte ne deren e xhamise (e cila pritet te restaurohet nga TIKA) as nuk e pershendet dhe as i jep doren njeriut qe perfaqeson nje komunitet te tere aq me teper qe eshte administratori i ketyre objekteve te kultit.”6 Comments

  1. eshte e qartesuar ,nga profeti fundit per njeriun qe e don zoti se si i malli zot i ben njerzit ta duan dhe njeriun qe se don zoti dhe si i ben njerzt ta urrejne ,por ne mes te dashuris dhe urrejtjes per ndeshikim i gjithmeshireshmi gjithcka ja la meshires vet ,duke i lene mundesin njeriut te bindet pendohet dhe ti dorzohet zotit vet,qe zoti ta meshirojne fale sepse i malli zot i don krijesat e tije ,sepse ai ika krijuar por nuk deshiron veset e keqia te tyre ,dhe qe ti meshirojne falin dhe shpetojne ka derguar ullzimin dhe meshiren e tije per mbar botnat ,shpresoj qe kryeministri jone i pari i keti vendi si pergjegjes me pergjegjsi perpara zotit botnave amanetim mbi popull ta njohe respektojne dhe kryejn dhe justifikojne me pergjegjsin maksimale ne dobin e tije ne rrall te pare se populli kur cilido e mbushe kupen ashtu sic e mban edhe e largon mbi popullin nuk mund te dalin askush sepse populli eshte burim mirsish,qe zoti mallerishem ka cuar ne te

  2. ulleheqes i drejte eshte ai qe ne popull sillet me drejtesi hak, vlera kulture ,durim meshire,tolerace mirkuptim , eshte e drejta popullit te reflektojne dhe vene ulleheqes ate qe i sherben me mire interesave te tije nga vetja jo rekomandimet e tjereve,sepse jemi popull i lire dhe sovran

  3. Shiko veten more hakubet,u bere gazi i dheut duke u shendrruar ne bodygard i Rames.PO kush thote se xhamia eshte shtepia e Zotit?Ore na thuaj more i gjithedijshem ku e ka Zoti shtepine ne cilen xhami a ne cilen kishe ne Shqiperi a bote.Pyete Imamin a priftin ta marrim vesh cila eshte shtepia e Zotit e mos te humbin njerezia kohen duke bredhe prej xhamie ne Xhami e prej kishe ne kishe besa edhe neper teqe e tyrbe.Pse more po e leshon vetemn kaq ulte sa po na bene me qeshe.Je bere si femija lazdran me ate I ped je shendrrua ne palaqo cirku.

    1. padituri e ben njeriun te ulet me poshte se ceshte,nese deshiron ku e ka shtepin zoti mallerishem ,eshte vendi ku allurohet ai ,kjo eshte xhamia ,te gjitha xhamit vendet ku allurohet zoti mallerishem ,kurse nese deshiron te mesosh rreth zotit krijimit dhe krijesave ,ke librat e zotit gjitha shpalljet hyjnore deri te shpallja e fundit permblellese kurane dhe synet, por nese deshiron te bindesh ne te shikoj mrekullit shkencore ne kurane ke vidio pa fund qe flasin per kerkime shkencore nga shkencetaret e ndryshem ku faktet i gjeten ne kuran dhe synet shiko ne youtube,,mrekullit kuranore ne mjeksi e nga me te ndryshme fakte nga kurani shkenca qe cdo dit po fakton kuranin ,e nese deshiron te shohesh krijuesin tend e gjen tek krijimi tije cdo krijese universin bashke me to gjallerin e jetes ku gjitha funksionojne sipas ligjeve te tije ,ku neve ndollemi brenda hapesires se krijimit dhe ligjeve te tije ,nese ty ste pelqen krijesat krijimi ligjet shkenca zhvillimi gjitha dobit qe japin gjallesat ne dobin tone ,nuk te pelqen shkenctaret qe po faktojne fjalen e zotit ,dhe cdo gje qe po funksionon sipas ligjit te tije ,te rekomandoj se ke nevoje per nje psikolog ,qe te vere ne sistemin ten mundesin e te menduarit duke filluar qe nga klasa pare logjiken e shendoshte mbasi ti lle shum si ti u edukuan per nje kohe te gjate pa moralin e njophurive te krijuesit vet dhe kur gjerave ju kalon rralla problemet behen kosto ,tani shfaqen nuk je i vetmi ti me paragjykime te tilla ,kjo eshte nje kujtese ne dobin tende te njihesh me zotin tend drejtperdrejt permes shpalljeve te tije ose permes krijimit krijesave apo faktet nga dituria njerzore ne kerkim te vertetes ku njera nga keto sejcilin e binde qe universi krijesat krijimi funksioni ekzistenca gjithave ka krijues, me respekt zoteri uroj te kuptosh dhe perfitosh e sillesh ne dobin tende

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *