• |
ide | kryesore

Rama e pranon: Nga skema kanë dalë edhe familje që meritojnë të marrin ndihmë ekonomike

Lajme, Të fundit

Nga Berati kryeminsitri Rama foli edhe për ndihmën ekonomike. Ai u shpreh se nuk mund të marrin ndihmë ekonomke ata që nuk duan të punojnë, por vetëm ato familje që janë në varfëri reale. Gjithashtu, Rama, teksa tregoi se skema është elektronike dhe e sprovuar në qarqet e Tiranës, Elbasanit dhe të Durrësit, ai pranoi se ajo ka edhe një marzh gabimi.


Në këtë aspekt, kryeministri pranoi se nga skema kanë dalë edhe familje që meritojnë të marrin ndihmë ekonomike, por për këtë u justifikua me fondet më të mëdha që u ka dhënë bashkive për këtë qëllim e për të analizuar të gjitha rastet e ankesave për ata realisht në nevojë. Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *