• |
ide | kryesore

Mashtrimi 900,000 Euro/ Si i përdori Alesia Duka deputeten e PS dhe prezantuesen e TV Klan

Lajme, Të fundit

Nuk ishte hera e parë që emri i Olesia Dukës përmendej në media siç ndodhi këtë të dielë. Por kjo ishte hera e parë që ajo komentohet negativisht. Fletë-arresti për 37 vjeçaren u lëshua pas akuzave se ka mashtruar një person duke i marrë 900 mijë euro.


Por para se të kryente një goditje kaq të madhe, Olesia Duka ka shfrytëzuar një prej emisioneve më të shikuar në vend, për të kuruar imazhin e saj. Përmes “Pasdite me Rudinën” stomatologia e njohur kishte arritur të promovohej publikisht, si një vajzë që vishej me stil apo që diskutonte mbi tema “të lehta” siç është mbajtja e trupit në formë në palestër.Nga një kërkim i thjeshtë në Youtube, rezulton se Olesia Duka ishte një vizitore e rregull e emisionit të pasdites nga Rudina Magjistari. (një prej emisioneve mund ta gjeni këtu)

Veç Rudina Magjistarit, Olesia Duka kishte sponsorizuar edhe aktiviteteve bamirëse, siç dallohet në videon më poshtë, ku ajo shfaqet përkrah deputetes së Partisë Socialiste.

Para se të mashtronte viktimën e saj me 900 mijë euro, duket se stomatologia ka tërhequr në kurth Rudina Magjistarin dhe Evis Kushin. Pastaj ka qenë më e lehtë për të, që ta bindte “prenë” e saj se paraja nuk është gjithçka në jetë.12 Comments

  1. pa qen nje socialist dhe ish lavire e psikopatit rama nulkleviz gje ne ket vend qe drejtohet nga qelbesirat e monstrat e stalinit rama,ruqi,xhafa.

    1. o ari boll re ti boll mir kjo stamatologia ni person mashtroi po Sali Berisha që mashtroj Gjith Shqiptaret me firma piramidale që ja mori pronat pasurit apo ska gale kjo

    2. o ari te pelqen piçka Evis Kushit ta qish oh sa te mir e ka piçken Evis Kushi ti rrasesh karin fort ohohohoh

  2. Shihni edhe eventet e bamiresise me ish drejtorin e pergjithshem te policise se shtetit. Jo vetem kaq, por e lidhjet me te gjithe drejtorine e policise.

    1. o edi jo si Sali Berisha që mashtroi Gjith Shqiptaret me firma piramidale ua zhvati pronat pasurit dhe u dha femive te vet Shkelzenit dhe Argites

  3. ore jeni ne terezi ju ore Alesja Duka me verte mund te ket mashtruar një person po Sali Berisha që mashtroj gjith Shqiptaret me firma piramidale qe ua zhvadi grabiti te gith pronat e pasurit po kete pse nuk e thoni ju mo plera një stamatologe mashtron nje person dhe ju beni namin kurse Sali Berisha që mashtroj gjith Shqiptaret me firma piramidale ju nuk thoni asgje turp tju vije

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *