• |
ide | kryesore

Një film për Ed Sheeran

Paparazzi, Slider

Karriera e këngëtarit të njohur në skenën e muzikës ndërkombëtare, Ed Sheeran, është pasqyruar së fundmi në një film të realizuar nga kushëriri i tij, Murray Cummings.


“Ed Sheeran është shumë mikpritës ndaj meje dhe më lejon të filmoj shumë, jam shumë i lumtur që ai është i hapur për një film të tillë”, është shprehur në një intervistë Cummings, i cili kërë film e ka të parin e karrierës së tij kinematografike.


Premiera e filmit është shfaqur në Festivalin e Filmit Berlinale, ndërkohë që është pritur shumë mirë nga audience.

Filmi ka nisur të realizohet dy vite më parë dhe mbulon të gjithë karrierën e këngëtarit nga viti 2015 duke u mbyllur me lançimin e albumit “Divide” vitin e kaluar.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *