• |
ide | kryesore

“Rama gjeti ‘El Doradon’, shqiptarët s’mund të trajtohen si indianët e Amerikës”

Lajme, Të fundit

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, deklaroi se çdo mëngjes Rama u paraqet shqiptarëve Shqipërinë virtuale dhe artikuj me porosi, ndërsa pretendon se Shqipëria është bërë ‘amerika e italianëve’, kur në fakt ndodh e kundërta.


“Është e vërtetë qe Rama dhe shpura e tij kane gjetur El Dorado-n, po shqiptaret nuk mund dhe nuk duhet te pranojnë te trajtohen si indianet e Amerikes nga keta konkuistatore te popullit te tyre”, shkruan demokrati.


Përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut, Paloka kujton vendimin e Ramës për të hequr mijëra familje nga ndihma ekonomike padrejtësisht, dhe e bën atë përgjegjës për largimin e 400 mijë shqiptarëve nga vendi.

 

REAGIMI I EDI PALOKËS: 
I pafytyri, qe jo me larg se dje ju tregoi mijera familjeve ne mjerim, rrugen e largimit nga vendi si “zgjidhje” te problemit te tyre, ka gjetur nje zbavitje te re e cinike. Cdo mengjes ju paraqet shqiptareve tituj gazetash apo reportazhe mediash te huaja qe flasin per Shqiperine virtuale te Rames e qe nuk jane gje tjeter pervecse artikuj te porositur qe paguhen ne hapsirat e reklames po me parate e shqiptareve. Tituj bombastik dhe qesharak per cdo shqiptar qe jeton ne boten reale te Rames kryeminister. Mjafton te kujtosh disa prej tyre ku Shqiperia e Rames konsiderohet si “Amerika e sotme per italianet” qe jane sulur te punojne e jetojne ketu apo si “ishujt Seyshelles te Evropes”…

Foto qe ka postuar Paloka

Foto qe ka postuar Paloka

Promovimi i Shqiperise turistike eshte nje nga detyrat e ministrise se turizmit dhe per artikujt promovues ne mediat e huaja ka nje fond te caktuar ne buxhetin e kesaj ministrie, para te marra nga taksat e shqiptareve per te promovuar Shqiperine turistike.
Po kur parate qe ju merren shqiptareve, perdoren jo per promovimin e Shqiperise turistike po per ti bere reklame Rames si kryeminister atehere kjo eshte edhe vjedhje edhe tallje me shqiptaret.
E akoma me cinike behet situata kur keto i publikon nje kryeminister i cili vetem nje dite me pare, pasi ju ka hequr dhe buken e gojes mijera familjeve shqiptare, ju tregon atyre rrugen e ikjes. Nje kryeminister qe ka larguar tanime rreth 400 mije shqiptare nga vendi e tallet duke paguar po me parate e shqiptareve, reportazhe ku flitet per dyndje te italianeve drejt Shqiperise “Amerika e re …”
Eshte e vertete qe Rama dhe shpura e tij kane gjetur El Dorado-n, po shqiptaret nuk mund dhe nuk duhet te pranojne te trajtohen si indianet e Amerikes nga keta konkuistatore te popullit te tyre.


2 Comments

  1. pse mos te vijn italjanet kur shoket derra te rames,roshi,prenga,ndoka,pjerdh e dhin ndreu,gjelila e habila ju shesin nenat,e te miturat e tyre per seks.,per nji kofsh gjel deti.pse mos te vijn italjanet kur nuk paguajn as rrym,as uj por keto bejn vetem tregti me kanabis me motra shqiptare,femij te mitur qe u duhen pleqve italjan.keta arriti rama te poshtroi kombin.

  2. ” po shqiptaret nuk mund dhe nuk duhet te pranojne te trajtohen si indianet e Amerikes nga keta”.. qe dmth miku yne SHBA paska trajtuar keq “vendasit” indiane.Dhe kush e thote kete?E thone te gjithe personat anti amerikane ne bote, Por qe ta thote dhe nje shqiptar, dhe aq me teper personi nr 2 i partise nr 2 ne vend, eshte tmerr. O Paloke po mendoji fjalet pera se ti thuash o injorant antishqiptar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.