• |
ide | kryesore

Rrahën për vdekje të riun shqiptar, arrestohen në Londër autorët

Lajme, Të fundit

Policia arrestoi tre persona në Londër pasi akuzohen se kanë rrahur për vdekje emigrantin shqiptar, Jozef Boçi.


Ngjarja e rëndë ndodhi më 17 shkurt, në Greenëich të Londrës.


Sipas BBC, në pranga kanë rënë shtetasit Oluëatimilehin Oniyitan, 20 vjeç dhe si bashkëpunëtorë të tij, shtetasit Ibrahim James, 21 vjeç dhe Dominic Broën, 29 vjeç.

30-vjeçari pasi u qëllua me disa herë me sende të forta, mori plagë të mëdha në kokë. Ndonëse iu ofrua ndihma mjekësore ai humbi jetën dy ditë më parë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu