• |
ide | kryesore

Berisha nxjerr zbuluar Fatmir Xhafën: Bëj vetingun i pari, ke “gjarpërin” në familje!

Lajme, Të fundit

Ish-Kryeministri Sali Berisha sfidoi në parlament Fatmir Xhafën kur i tha se ai nuk ka moral t’i kërkojë llogari policëve të thjeshtë se me cilin trafikant kishin pirë kafe kur vetë kishte “gjarprin në gji”, vëllanë e dënuar për trafik droge nga Italia.


“Së fundit, zoti Xhafaj, absolutisht asgjë në botë nuk ndalon individin për të dhënë shembullin personal. Unë e kuptoj që Kushtetuta nuk të detyron, por morali ka Kushtetutën më supreme. Morali të detyron ty së bashku me të gjithë punonjësit civilë të asaj ministrie t’i nënshtrohesh Vetingut në të gjitha format e saj.Çfarë do t’u thuash ti, si do t’u kërkosh policëve ti se me cilin trafikant ke pirë kafe, në makinën e cilit trafikant ke udhëtuar, kur vetë e ke gjarprin në gji, e ke në familje?! Njeriun e dënuar 14 vite nga Gjykata Supreme e Republikës Italiane! Ndaj, zotëri. dorëzohu me shembullin personal,” i bëri thirrje Berisha – Xhafajt.

https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/10156085704654909/?t=212 Comments

  1. xeni i madh ti ik ne qenef negjmije se sapo rama prap ish dhjer nga mbidoza se bashku me agron xhafen.ik pastroje se vjen shullazi ,roshi,frroku e doshi e te vrasin.

  2. Foli babai i Argites dhe i Shkelzenit qe ju moren tokat ne bregdet pronareve te ligjshem vlonjat. Berisha ate qe i ke bere ti ktij populli nuk e ben dot njeri dhe ndaj flet kshu sot se ke ffrike nga vettingu i politikes.

 1. Per zotin vetem ti mos fol, te flasi kush te doj tjeter vetem ti jo o Berisha se realisht nuk te beson me njeri. Ti qe vodhe dhe rrope gjithe Shqiperine dhe Shqiptaret.

  1. qeros te flas negjmija sipas teje,habilajt e tahiri,agron xhafa e xhelili,ik o pirdhu se negjmije qenefi po te pret qe me gjuh te pastron krejt.mero qerosi qenke ti qe nuk len qelbesir rilindje pa lepir.

   1. O Maloku i Xenit (se malesor ste them dot se kam rrespekt per ta)Po pidhin e ropve te Lirise e ke pare naiher.Po ku ka me varikars se ai qe mbron kermen Saleh dhe kelyshat e vet?Ore sa e keni rrogen te bashkia kamez se kam nje shok esh i interesuar?

 2. Po ca gjarperi more Sali qe je gjarper i terei dhe nuk mbaj mend te kesh votuar nje ligj per te miren e shqiperise o Sali qeni

 3. Ke shume te drejte kur thua se gjarprin e ke ne gji d.m.th. vellain e tij, po ti ku e ke djalin tend ose me mire gjarprin tend ne vrime te bythes ?
  Po per gjithe bemat e tua ne ate kodosh karieren tende qe jane nje mori dhe une nuk kam kohe dhe nuk ja vlen t’i permend te gjitha, duke filluar qe nga origjina jote komunist , si i thone fjales 24 karad, ceku i bardhe shoqeruar me te ashtuquaturen “terapi e shokut”, firmat piramidale, shkaterrimi i ushtrise dhe armatosjen e popullit te papergjegjshem, etj.,etj., deri ne vrasjen e 4 njerzve te pafajshem dhe me pas zhdukjen e provave deri ne denigrimin e figurave te Presidentit dhe K/Prokurores se Shtetit kush dot te pergjigjet?
  E shprehur ne zhargonin dhe gjuhen qe perdor ti per te tjeret pidhi i Sheqeres?

 4. Saliu duhet te ishte tehequr zvarre neper rruget e Tiranes, ashtu si busti i Enverit..

  Nje nga shkaterruesit e shtetit shqiptare me i madhi prej shume kahravet qe historia shkruan.

 5. Me c’po lexojme,sidomos edhe ne komentet e kesaj faqeje,po lind nevoja,bile mund te behet edhe e domosdoshme edhe nje veting,per te gjithe komentuesit,sidomos meqenese jane edhe me nje shumice te pa percaktuar,komentuesit qe jane ne dispozicion te rilindjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *