• |
ide | kryesore

EMRAT/ Kush janë njerëzit që do të negociojnë kufirin detar me Greqinë

Lajme, Të fundit

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka konfirmuar mëngjesin e së hënës dërgimin në Presidencë të informacioneve shtesë të kërkuara nga kreu i shtetit lidhur me negociatat per marrëveshjen e detit me Greqinë. Vizion Plus ka mësuar se informacioni i mbërritur në Presidencë është shumë voluminoz.


Ashtu siç kishte kërkuar Presidenti Meta, në përgjigjen e ardhur nga Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme janë të listuar edhe emrat e negociatorëve. Do të jenë dy bashkëkryetarë Armand Skapi nga Ministria per Europen dhe Punet e Jashtme dhe Gjeneral Major Ylber Dogjani, Komandant i Flotës Detare. Emrat e tjerë jane Artur Mecollari, i larguar nga ushtrua ne vitin 2012. Arsen Mullai, Viktor Doda, zv/drejtoresha e Policisë Aida Hajna dhe drejtori i AKBN Ardjan Bylyku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *