• |
ide | kryesore

OSBE: Mirëpresim miratimin e Kodit të Sjelljes në Kuvend

Lajme, Të fundit

Prezenca e OSBE-së në vendin tonë ka reaguar në lidhje me përfshirjen e Kodit të sjelljes së deputetëve në seance plenare. Ekspertë të OSBE-së kanë dhënë kontributin e tyre në garantimin e një kodi me standarde ndërkombëtare ndaj dhe pret miratimin e tij në seancën e sotme plenare.


“Përshëndesim përfshirjen e Kodit të Sjelljes së Deputetëve në seancën e sotme plenare dhe shpresojmë që të gjithë deputetët të kontribuojnë për finalizimin e tij me sukses. OSBE është krenare që e ka ndihmuar Kuvendin në hartimin e një kodi, i cili përmbush standardet më të mira ndërkombëtare”, thuhet në reagimin zyrtar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *