• |
ide | kryesore

Prap Edi Rama në Londër!!!! Habitet gazetari anglez: E pabesueshme! Ke ndjekur të gjitha samitet!

Lajme, Të fundit

Për një koordinim më të mirë të investimeve në vendet e Ballkanit Perëndimor, BERZH ka organizuar deri tani tre samite, të parin në vitin 2014, të dytin në 2016 dhe të tretin në 2018-ën.


E përbashkëta e tre samiteve është që Shqipëria u përfaqësua nga Edi Rama. Nga viti 2014, kryeministrat e vendeve të tjera kanë ndryshuar.


Shikoni fotot më poshtë të të tre samiteve në Londër, për të bërë dallimin.

Samiti ne Londer ne vitin 2018
Samiti ne Londer ne 2016
Samiti ne Londer ne 2014

Kjo ishte arsyeja që gazetari britanik që intervistoi Edi Ramën u habit kur e pa sërish në Londër.

“Edi Rama! Përshendetje! Jemi live! Jam me shumë fat që kam këtu kryeministrin shqiptar Edi Ramën. Faleminderit që ndalove. Është Samiti i tretë për ty! E pabesueshme! Mendoj se je i vetmi që i ke ndjekur të gjitha samitet” kanë qenë fjalët e para të gazetarit.

“Pse është e pabesueshme!! Unë mendoj që është Ok, është normale. Nuk është e pabesueshme” tha Rama që e vazhdoi përgjigjen me fjalët “është fillimi i një historie të re…”

Video më poshtë:

Rama u emërua Ministër i Kulturës për herë të parë në vitin 1998. Pastaj qëndroi për 11 vjet kryetar bashkie në Tiranë. Për 2 vjet priti të rikthehej në pushtet, duke mbajtur postin e kryetarit të Partisë Socialiste. Që nga 2013 është kryeministër, duke arritur këtë vit rekordin e të qënit 18 vjet në pushtet që pas “rënies” së sistemit komunist. ©Lapsi.al

3 Comments

  1. Perse nuk habiteni me Lulken qe shkon cdo fundjave ne hollande per cfryre koqet por kerkoni te na habisni me Ramen qe shkon per pune ne samitet e Anglise!

    1. i pa emer por me pall ne goj-se mos esht basha si ti e rama qe shkoni per te shfryr bythet tuaja te qelbura qe nga ngjala e palla e metes ne lalez,ti,edvinka,ditmirka bushati,e erionka velina me shoqen erviska ervin elvis roshi nuk dalluar gruan ne shtrat per nen muaj se vinte jastek e te dalloni nje mimi kodhel apo dosh.bythqir jeni prandaj meta ju dha ngjala e palla lalzi.

  2. Nuk çuditem më me kafshën dhe kusarin që kemi si kryeministër por me gazetari/en që nuk di të shkruajë në gjuhën shqipe.

    prapË. – me Ë në fund, o “gazetarë”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu