• |
ide | kryesore

Qeveria nis ‘luftën’ me furrat e gëlqeres, në Krujë do të prishen 34

Lajme, Të fundit

Në malin e Krujës ka nisur një aksion për mbylljen e furrave të gëlqeres, që ushtrojnë aktivitetin në kundërshtim me ligjin. Aksioni po drejtohet nga Ministria e Turizmit dhe Mjedisit. Në këtë zonë janë parashikuar të mbyllen në toal 34 furra të cilat shkaktojnë një ndotje alarmante për Krujën, Fushë Krujën dhe fshatrat përreth. Për të ndjekur nisjen e aksionit ditën e sotme ishte i pranishëm në Krujë edhe ministri Blendi Klosi.  Ai paralajmëroi ndëshkime të ashpra, për të gjithë ata që do të tentojnë t’i rivënë në punë furrat.


©LAPSI.al 

3 Comments

  1. Keto e kishin fajin.Dalin dhe disa familje ne mjerim.Ky popull fillimisht do te mbushe stomakun dhe pastaj te shohe
    cilesine e ajrit.Megjithate kjo qeveri qe nuk ju siguron pune tjeter ketyre njerezve ka nje te drejte,I ndotin ajrin oligarkise dhe mafjes.

      1. Prit se nuk ke pare gje akoma (siç thote dhe kryelideri i shenjte) ti o trap qe ofendon si pa te keq! Kancerin do e shohesh kur te fillojne nga puna inceneratoret e Tiranes, Elbasanit dhe Fierit, atehere do e shohesh! Per kete thuaji faleminderit liderit tend suprem, piktorit gjithçka-dites dhe klikes se tij mafioze!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *