• |
ide | kryesore

Shpërthim i fuqishëm në një dyqan në Londër, 4 të vdekur

Planet

Katër persona kanë humbur jetën  pas një shpërthimi të madh që shkatërroi një dyqan ushqimor dhe apartamentin sipër tij, në Leicester të Anglisë.

 


Sipas Daily Mail, shkaku i shpëthimit që ndodhi mbrëmjen e së dielës mbetet ende një mister. Tetë persona u dërguan në spital me lëndime dhe katër persona u raportuan të vdekur.

Policia dhe zjarrfikësit janë ende në kërkim të njerëzve të humbur, që mund të jenë bllokuar nën rrënojat e ndërtesës.

Policia e Leicestershire deklaroi se deri tani ngjarja nuk lidhet me terrorizmin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu