• |
ide | kryesore

Skandali/ Kryenegociatori shqiptar e bëri kursin për të drejtën e detit në Greqi

Lajme, Të fundit

Në krye të ekipit negociator me Greqinë do të jetë Armand Skapi. Bashkë me Komandantin e Flotës Detare, Ylber Dogjanin, Skapi do të drejtojë ekipin negociator si përfaqësues i Ministrisë së Jashtme.


Lapsi.al ka bërë një vëzhgim në jetëshkrimin e disa prej emrave të negociatorëve. Mes të dhënave ka një fakt sa të habitshëm aq edhe qesharak. Kursin për të drejtën e detit, Armand Skapi e ka bërë në Greqi, më saktë në Rodos. Pra kryenegociatorin shqiptar për kufirin detar e kanë mësuar grekët se si të llogarisë kufirin e Shqipërisë me Greqinë.Shpresat e Shqipërisë janë që Armand Skapi të ketë qenë një nxënës i mirë gjatë orëve të kursit në Rodos sepse përballë mësuesve të tij nuk do ta ketë të lehtë.6 Comments

 1. Mes dy vendeve ku njeri eshte vasal dhe tjetri fuqiplote, NUK KA NEGOCIATA!! Jepuni cfare duan, se s’eshte hera e pare, dhe hapni sqepin per ndonje kocke-premtim.nga BE-ja. Gangrena ka avancuar dhe nukmmund te demtoje me shume apo sheroje ….

 2. pa lidhje komplet, vazhdon diskriminimi i atyre qe kan qene emigrante per interesa politike. Sikur edhe papen te kishin vendos do ia kishin gjet ndonje gje. Ky mund te kete bere dhe shkollen ne greqi e ca te keqe ka?? Duhet ti shkruajm artiukull se pse ka bere shkollen ne greqi (vend EU e me universtete shume here me te mira se tonat mbi te gjitha)

 3. O lapsiiii O bushatiiii…

  Pra cdo njeri qe ka bere studimet en greqi eshte spiun i grekeve …

  Pse jeni kaq te keqij ? Pse anoni gjithmone nga shpifja, trillimi, deformimi i lajmeve ?

  turp . Nuk kam fjale tjeter per ty.

 4. rama i lepin bythen dit e nat janatullosit ,se bashku me gregorin ,aneten e zahon.keta u shuguruan ne athin,si majko,braqe,etj.gjith shqiptare e dijn se mbiemrat shqiptar nuk perfundojn me zanore e dhe o,psh ne kosov e maqedoni nuk ke asnji emer shqiptarei me mbiemer majko,dokle,braqe,nuk e kam se kam se kan mbiemra serb,por e kam se mbiemrat shqiptar nuk perfundojn me e dh o.si gashi,kastrioti,berisha,rama,basha,trupaj,guraj,kryeziu,muriqi,topia,.ter ata qe jan me o dhe e nuk jan shqiptare por serb,vlleh etj,psh kumbaro,pipero,kliqko,jevtushenko,baba ramo,zaho,dokle,braqe,majko,etj.

 5. Shikoni kush hap komentet dhe gjykoni per permbajtjen e artikullit!
  Nje i Mbytur ne Lumin e Mutin e Meros, dhe shoqerohet nga ari-kari.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *