• |
ide | kryesore

(EMRAT) Kush janë tre personat që plagosën me armë zjarri në Vlorë

Lajme, Të fundit

Taulant Beqiri, Elis Llanaj dhe Gazmend Canaj janë emrat e tre personave që mbetën të plagosur mbrëmjen e sotme në atentatin në Vlorë.


Të tre të plagosurit janë shtruar në spital. Gazmend Canaj është në gjendje të rëndë për jetën.


Makina me të cilën po udhëtonin shtetasit më sipër, që u qëllua me armë zjarri, është tip ‘Fiat Punto’ me targa italiane DJ 252 RC.

Makina është qëlluar në lëvizje nga një tjetër mjet, ndërsa autorët që raportohet se kanë qëlluar me pistoleta dhe kallashnikov, janë larguar me shpejtësi. ©LAPSI.AL 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu