• |
ide | kryesore

Eni Vasili i përgjigjet Mero Bazes: “Jam gazetare dhe jo misionare e njërës pale”

Lajme, Të fundit

Pas emisionit të Studio e Hapur ku u kacafytën Artan Hoxha dhe Sali Berisha drejtuesja e këtij programi Eni Vasili është gjendur para kritikash të panumurta.  Siç e ka shpjeguar vetë ajo “Nga njëra anë akuzohem nga kolegu Mero Baze apo ndonjë tjetër, se doja t’i mbyllja gojën Artan Hoxhës,  se duhej t’i mbyllja telefonin Berishës, se jam inferiore ndaj këtij të fundit, pasi dua ta ftoj në emision e të tjera si këto. Nga ana tjeter akuzohem se ftoj në studio pseudo gazetarë, se nuk i dhashë kohën e duhur Sali Berishës, se e vura në pozitë të pabarabartë, se i shërbej Edi Ramës etj etj…” Por siç ka shpjeguar vete Vasili: “Personalisht e konsideroj veten një gazetare dhe jo misionare të ndonjë pale”.


3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *