• |
ide | kryesore

Video tronditëse, gruaja jeton në mjerim, por “sistemi” i hoqi ndihmën ekonomike

Lajme, Të fundit

Shembujt e mjerimit si në videon më poshtë, zyrtarët e Shërbimit Social Shëndetësor i justifikojnë me një marzh gabimi që ka “sistemi” kompjuterik, që tani përzgjedh se kush do të marrë ndihmë ekonomike dhe kush jo.


“Sistemin” kryeministri Rama e ka quajtur “të ftohtë”, ndërkohë që opozita ka sjellë dhjetëra raste që janë qartësisht pjesë e marzhit të gabimit.


Një prej tyre është në videon që ka shpërndarë në Facebook, ish kryeministri Sali Berisha, ku tregohet mjerimi i dy të moshuarve në Maqellarë:

.

Ja kujt i ndrepret ndihmen ekonomike Edvin Kristaq Rama! Miq, ju ftoj te ndiqni kete video, nder me tronditset te mjerimit ekstrem te familjes se Zilije Gjonit, Maqellare! sb

Publié par Sali Berisha sur mardi 27 février 2018

2 Comments

  1. Po se keni lexu hala kryeartikllin e kesaj gazete qi thot: Eshte parashiku n’buxhet qi qeveria në 2018 shpenzon më shumë për ‘qejfe’ se sa ndihmën ekonomike. Po si do boj qef qeveria po s’ja morri leket me manovrat e saj popullit, deri sa ai t’tuni komen.

  2. rama ka hequr te gjith ata qe nuk kan mbjell,korr,ujitur,thar,trafikuar kanabisin e kokainen e negjmije edver hogj spiro kolek qelbesir rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu