• |
ide | kryesore

Basha: Kokaina fut në sherr klanet e drogës në qeveri. Ramën apo Xhafajn të besojmë?

Lajme, Të fundit

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar për sasinë e madhe të kokainës që u kap sot në Portin e Durrësit. Ai ironizon kryeministrin dhe ministrin e brendshëm, të cilët kanë thënë gjëra të ndryshme për operacionin. Rama është shprehur se droga ishte kapur vetëm nga bashkëpunimi i autoriteteve shqiptare, ndërsa Xhafaj është shprehur se është bërë në bashkëpunim me informacionet e agjensive të huaja. Më poshtë reagimi i plotë i Bashës.


Kokaina fut në sherr klanet e drogës në qeveri.


Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj janë aq të pabesueshëm saqë i pari i bandës thotë se operacioni për kokainën ishte rezultat vetëm i agjencive shqiptare, ndërsa i dyti thotë se kapja u krye në bashkëpunim me agjencitë e huaja.

Cilin nga klanet e drogës duhet të besojmë? Atë të Edi Ramës, pra klanin e kokainës së Xibrakës, apo klanin e Bolonjës së Agron Xhafajt i cili ka përvojë më të gjatë me trafikun e drogës nga Amerika Latine, për të cilin është dënuar në Itali.

Ndërkohë ky që i kapën 613 kg kokainë sot, dhe që është larguar në drejtim të paditur, paska bërë 97 rrugë Kolumbie nën hundën e Edi Ramës dhe Tahir-Xhafajve të tij. Siç demonstron dokumenti më poshtë: https://panjiva.com/Arbri-Garden-Shpk/41582645


12 Comments

  1. Deri tani ti po provokon dhe po ben sherr mbasi nga qeveria akoma nuk po ndihet ndnje sherr.
    Por ti ke fat se askush nuk ti ve re sherret e tua aguridhe prej nje politikani adoleshent.

    1. Ky eshte fundi PD. Ska ca thot edhe thot kujt ti besojm. Beso ke te duash ti po mo mbi te gjitha mos harro qe droga u kap. Ndryshe ndodhte kur ti ishe minister dhe lazarati lulezonte

      1. Zoti na mbajt gojen kur nuk kemi gje per te then thon shkodranet. E kan shpik per bashen kte shprehje me duket

  2. tash po e kuptoj se pse disa te pa emer,anonius,laraska,gr,astrit mbrojn ramen ,keta qenkan shitur me ter trupin per qenefin negjmije,ne daq krymba,ne daq zhele,ne daq bathlepires si rama e mero baze.ne daq bythqir ne lalez si rama etj.me 6 kilogram rames me kontrat ja blen edhe sterniperit e zahos e lere nenen,zahon,5 grat matufe e ter deputetet vrases.

  3. ari-t,………….. mos ia vini re se tash ka fillue me kuptue. Tere jeten ne shpell e tash ka dale prej anej duhet me ju ardhe keq .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.