• |
ide | kryesore

Gjykata e Durrësit rrëzon kërkesën e Prokurorisë për ekstradimin e Alket Hatisë

Lajme, Të fundit

Gjykata e Durrësit  ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për të ekstraduar Alket Hatinë, pas kërkesës së kësaj të fundit.


Gjyqtari Paulin Cera vendosi që të mos ekstradohet Alket Hatija pasi është e njëjta çështje për të cilën Hatija është dënuar edhe në Shqipëri.


45-vjeçarin shqiptar Alket Hatia i njohur si “Zoti i drogës”, u arrestua më 8 korrik në Durrës.

Shkak është bërë futja në Itali e 340 kg heroinë dhe 200 kg kokainë në vitet 2002-2003. Për këtë ai është dënuar me 20 vite burg nga gjykata e Milanos.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu