• |
ide | kryesore

Lista e fituesve në Oscar, filmi që triumfoi me 4 çmime

F1, Paparazzi

Nata e çmimeve Oscar mbaroi dhe janë bërë të ditur emrat e fituesve. Filmi triumfues në 4 kategori ishte The Shape of Water, duke rrëmbyer dhe çmimin e madh ne kategorine Best picture.


Regjisori më i mirë-Guillermo del Toro


Dezajni më i mirë-The shape of water

Aktorja më e mirë protagoniste-Frances Mc Dormand

Aktori më i mirë protagonist-Gary Oldman

Aktori më i mirë dytësor-Sam Rockwell

Aktorja më e mirë dytësore-Allison Janney

Filmi më i mirë i huaj-A fantastic Woman

Filmi më i mirë vizatimor-Coco

Skenari origjinal më i mirë-Get out

Skenari me i mirë i adaptuar-Call me by your name

Muzika më e mirë-Call me by your name

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *