• |
ide | kryesore

VIDEO/ Deputetin e zë gjumi në parlament, gazetari publikon pamjet

Syri i Lapsit

Në Kuvendin e Maqedonisë çaste më parë deputeti, Amdi Bajram, ka gjetur kohë të flej në ulëset e Kuvendit.

Videoja është publikuar në Facebook nga gazetari shqiptar në Maqedoni Furkan Saliu, i cili ironizon në këtë mënyrë: “Deputet ne #mkd … Profesion i ëndrrave”.

Në Kuvendin e Maqedonisë u diskutua projektligji për gjuhët, i cili dështoi të miratohej për shkak të mosmarrëveshjeve mes partive të koalicionit qeverisës LSDM dhe BDI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu