• |
ide | kryesore

Përplasja e dy femrave në prokurori/ Gjykata i jep të drejtë Arta Markut

Lajme, Të fundit

Konflikti mes dy grave të Prokurorisë së Përgjithshme, Arta Markut dhe Rovena Gashit ishte një nga vatrat e zjarrit që la pas Adriatik Llalla pas ikjes nga prokuroria.


Rovena Gashi, ish shefja e Sektorit të Dekriminalizimit, struktura që prek direkt politikën, u shkarkua si Drejtoreshë e Marrëdhënieve Juridiksionale pas kërkesës që çoi në KQZ për heqjen e mandatit të Aqif Rakipit, të PDIU dhe Gledion Rehovicës të LSI.


Arta Marku e shkarkoi menjëherë, me arsyetimin se nuk ishte njoftuar për kërkesën.

Arsyeja reale në fakt ishte largimi i të gjithë bashkëpuntorëve të afërt të ish kryeprokurorit Llalla nga detyra dhe zëvëndësimi i tyre me një ekip të ri. Gjykata i ka dhënë të drejtë Prokurores së Përgjithshme Arta Markut me vendimin që ka marrë për datën 8 Mars. Pas kësaj Rovena Gashit do t’i duhet të mjaftohet me postin e një prokuroreje të thjeshtë në Prokurorinë e Përgjithshme.

3 Comments

  1. pos kokain,kanabis,tritol,hajna me ze dhe figur qe pastaj lloji edvin ju han ngjal e pall,vrases,perdhunues ,trafikant,kokpalare ,bastard,qelbesira ne shqiperi nuk ka gje tjeter. dikur enveri bar u ipte e ju :
    PARTI ENVER O SA MIR PO NA DHJEN,
    TASHE QE RAMA JU JEP LESH NEGJMIJE NE BREK TE DHJERA GJELILI E KOKAIN BALILI NE JASTEK GRISELDE JU PRAP NE GRUP:
    PARTI EDVIN O SA MIR PO NA DHIIIIIN.
    NUK U KAM FAJ UN QE KERKONI BLLOK TE METES E MERRNI PALLEN E TIJ.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu