• |
ide | kryesore

Jozefina Topalli, akuza të forta ndaj Lulzim Bashës

Lajme

Kryesia e Partisë Demokratike vendosi mbrëmjen e djeshme që në datat 28-29 prill të mbledhë Kuvendin Kombëtar për të shqyrtuar ndryshimet statutore.


Vendimi u mor në Kryesinë e selisë blu pas 3 orë mbledhje, ku mori pjesë edhe kritiku i Bashës, Arben Imami. Ndërsa u vendos që një grup pune i përbërë nga Edi Paloka, Edmond Spaho, Arben Ristani, Enno Bodzo dhe Fatbardh Kadilli do hartojë ndryshimet statutore.


Por, Jozefina Topalli në një prononcim për Report Tv, i cilëson si farsë të gjitha lëvizjet, që sipas saj kanë vetëm një qëllim, që të bëjnë pastrimin përfundimtar të partisë nga demokratët.

“Një farsë e re antistatuore që synon pastrimin përfundimtar të partisë nga demokratët. Ndërkohë që siç thotë Berisha, partia ka nevoje për bashkim. Ajo që po bën Lulzim Basha është thellimi i ndarjes.
Problemi i PD nuk është statuti, (sepse atë se ka respektuar kurrë Lulzim Basha) por humbja e thellë e PD, kriza e lidershipit, ilegjitimiteti dhe korruptimi i tij përballë qeverisjes më të keqe të këtyre 27 viteve” – deklaroi Topalli.


3 Comments

  1. jozefin duke par frroket,ndoket,prenga,doshi,artur bushi,pjerdh e dhin ndreu,paulin sterk muti,mark marku,nikoll lesi ,preq zogaj,at timoshekon e pdiu beso se at xhergj fishta do ju quante krymba qenefi lenin,stalini,putini,vuqiqi,enveri e mao ce duni.juky lloj q tradhetuat idet e djathta familjare e i kunderviheni berishes qe ju beri njerz nga kafsh qe ishit tek enveri .turp te keni.

  2. Me te gjitha vrejtjet qe po beni z JOZEFINE,, edhe ju, e grupi tuaj eshte brenda, e biles mos qofshi me keq ne pozita se sa ato qe kerkoni e i permendeni ne kete shkrim.. Po te shikohet puna e veprimtaria tuaj e mefshte ne te kaluaren, shihen sot keto te meta e dobesi qe reflektohen ne PD. Mos te themiedhe thirrjet, apo luften e meshefte ndaj BASHES, pavaresisht edhe te metave te tij, ju u jeni turrur si opozitar te keqinj opozites. Ne kete mes me shume shihet cmira, e pa kenaqesia personale, se sa lotet e krokodilit se ne c;gjendje na qenka PDja. Nese e shihni veten kontributore e dashamires te PDse veproni e afrohuni ne thirrjen e BERISHES, ne te kundert jenisuite e bashkuar me RMEN ne forcimin e metepert te qelbesirave. Demokraciavazhdon edheme edhe pa,,,,,,por lufta per demokracieshte edrejta e popullit te ndershem qe e ka kerkuarme revolucion, e do e mbrojne me revolucion demokratik. Tradhtaret e flegmatiket. karieriste e kane jeten e shkurter ne demokraci.

  3. Ne se do ti referohemi thenies se Rames per mediat qe jane nje kazan llumi ne nje llumtire me te madhe eshte politka dhe pushtetaret qe kane qeverisur vendin deri tani .Ne mes te keti llumi eshte dhe vete Rama . Kryellumatori eshte Saliu qe e ka futur tere vendin ne rrugen e pa deshiruar dhe ne kundershtim me parimet perendimore . Dhe jozefina eshte ne mezin e llumit ku rrukulliset me Ramen dhe te gjithe te tjeret majtas e djathtas Po shohim me keq ardheje se nuk eshte bere asnje kthese e priteshme vecse ligjet shterngohen vetem per masen e njerzeve te thjeshte dhe lufta politike eshte tamam si ajo e Berishes sikur i ka pagezuar te dya anet Ai Thirrejet per reforma tingellojne si thirrejet e Saliut ;, dhe ne te vertet vetem harxhoheshin shuma fonde marramendese nga komisinet qe ngrinte Saliu duke e ushqyer edhe me shume korrupsonin Ne te gjitha britmat e Saliut del vetem nje e vertet per nje revolucion te thelle vecse ky revolucion duhet te fshije nga faqeja e dheut dhe vet Saliun me gjithe lloje sorollopin e tij .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.