• |
ide | kryesore

Lobimi/ PS nuk ndalet: Çfarë i premtoi Basha rusëve në këmbim të parave të tyre?

Lajme, Të fundit

Partia Socialiste vijon sulmin ndaj Partisë Demokratike lidhur me kontratat me kompanitë e lobimit. “Në emër të çdo shqiptari kërkojmë të dimë të vërtetën nga Lulzim Basha”- thotë deputeti socialist Ulsi Manja në një prononcim për median nga selia e PS-së. Më pas shtron dhe pyetje: “Çfarë i premtoi Basha rusëve në këmbim të parave të tyre?

Manja thotë se Basha duhet të mbajë përgjegjësi politike dhe ligjore nëse ka tradhti kombëtare

“Lulzim mos u fshih po duku, se sot të takon të përgjigjesh para opinionit publik, nesër par ligjit: A kishte pagesa te tjera? Kush janë ata që kontakt me Lulzim Bashën dhe flasin në emër të rusëve? Gjatë negociatave Basha ishte  vetë apo dikush tjetër negocioi në emër të tij? A  ka të tjerë brenda Partisë Demokratike që janë  në dijeni të kësaj? Përveç rusëve, sa para të tjera me prejardhje ruse janë përdorur gjatë fushatës? A ka ndonjë xhep në Filadelfia të SHBA ku Luli fuste dorën? Çfarë u premtoi Basha rusëve në këmbim?” – tha Manja.

8 Comments

 1. Mjergull, e shpifje per te mbuluar skandaletqeveritarete kokaines e gjendjen ekonomike ku e kane cuar mashtruesit. Politika e PDse eshtene kundershtim teplote me politiken ruse, me afer e kane rilindasite me berthamen e tyre, si dhe me theniet e caraci ne komitetin europian ,,,se,,, nese europa nuk hap negociatat, shqiperia do anoi nga rusia. Sot keta napropogandojne, fallcifikime, si profesioniste te asaj pune se ruset na dashkan PDne.Mos e lani me sh,,,,e ate te shkrete, katundi qe duket, nuk do kallauze.

 2. He re katnar
  Cfar ju premtoi?
  Ca Jane keto gjeagjeza qe beni me shqiptaret ?
  Te dy palet njelloj
  Asnjehere si tregoni ketij populli te verteten pavaresisht se ai e di
  Jesi njesoj komuniste spiune Hajdute.

 3. Ne emrin tim jo, o qen i rrames! Per te qene i sakte duhet te falsesh ne emer te atyre qe bleve, jo ne emer te shqiptarevet! Hale!!!

 4. Keta duhen tredhe si qente.Shqiprine e ka mbyt droga dhe pislliku keta na tregojne perralla si ne te kaluaren.
  Nje gje uroj qe Putin tja q.. rrobt ketyre debilalave me Taulant Pallen ne krye.

 5. ja qe turpi nuk ka fund,e si te ket kur ter ps jan te lindur ne qenefin negjmije ku ka dhjer stalin.edhe ata pak vet qe i pati i zavendsoj me frrok,ndok,rosha,dosha,ojerdh e dhin ndreu,paulin sterk muti,tahira,xhelila edvia e tjer kopila.

 6. se ku i gjen rama keta tipa kriminel nuk e dij por qe morren ne qaf shqiperin e shqiptaret me kokain e kanabis kjo po shifet.nuk lexoni lajmet sot ne freqi u burgosen 14,dhe e para nje jave po kaq ne itali,para dy jave 25 shqiptare,dit per dit shqiptar vriten kudo ,freqi,shqipri,itali qfare po ndodh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu