• |
ide | kryesore

Rama i përgjigjet ashpër Bashës për lobimin rus: Mishmash i errët, do zbardhet deri në fund

Lajme, Të fundit

Vjen edhe reagimi i Ramës në lidhje me sqarimin dhe qëndrimin e mbajtur nga Lulzim Basha, lidhur me akuzat për financimin rus të lobimit të PD-së.

Rama shkruan se ky rast është një mishmash që provohet edhe nga 2 proncime të 2 muajve të fundit. Rama shkruan se është e habitshme sesi gjendet disa rusë bujarë që nxjerrin nga xhepat e tyre gjysëm milioni dollarë për nëj parti shqiptare.


Po ashtu Rama shprehet se kjo histori nuk përfudnon këtu, pasi do të zbardhet deri në fund.

Që është një mishmash financiar xhepash të errët, kjo nuk diskutohet sepse vetë mishmashi provohet edhe nga dy prononcime krejt të kundërta, në harkun e 3 muajve nga i zoti i mishmashit; Që është një mishmash në shkelje të hapur me pasoja penale të disa ligjeve të vendit, as kjo nuk diskutohet dhe për këtë mjafton të dëgjosh qoftë edhe vetëm këto dy prononcime krejt kontradiktore; Që është e habitshme që të gjenden disa rusë bujarë (dhe jo vetëm rusë) që të nxjerrin nga xhepat e tyre gjysmë milionë dollarë për një parti shqiptare, as kjo nuk diskutohet që e bën mishmashin edhe më skandaloz, ligjërisht e politikisht! Por që kjo histori s’mund të mbyllet pa u zbardhur deri në fund, nëse ka apo jo, interferenca malinje forcash të huaja për ta përdorur opozitën shqiptare në funksion të cenimit të imazhit të Shqipërisë (drogë drogë drogë krim krim krim), me qëllim pengimin e procesit të integrimit europian dhe destabilizimin e vendit, kjo është absolutisht e padiskutueshme! Shqipëria nuk mund të merret dot peng nga askush dhe shqiptarët pa dallim partie, nuk e meritojnë këtë mishmash papërgjegjshmërie politike, ligjore dhe kombëtare.” – shkruan Rama.

6 Comments

  1. Ju trehoj nje emer spiuneje: Aneta Koleka (Rama). Spiune e sigurimit dhe KGB kur ishte studente ne Prage. Spiunonte studentet shqiptare e nga vende te tjera te lindjes. Piro Milkani do thoshte me shume per kete gje.

  2. .Ju tregoj nje emer spiuneje: Aneta Koleka (Rama). Spiune e sigurimit dhe KGB kur ishte studente ne Prage. Spiunonte studentet shqiptare e nga vende te tjera te lindjes. Piro Milkani do thoshte me shume per kete gje

  3. po kur te dal ndryshe do i hash mutin bashes.un jam qe te zbardhet,po te ket basha pun me rus ti haj muti nrames ,por po pati baasha te drejt duhet burg ,bythqirje,perbuzje per ter APARATIN E QELBESIRES RAMA;LU;BUAHATI SE TJERET SI MERO;BALLA;MUQ NANO AS NUK I PERMEND se dihet jan funderrina te krymbave te qenefit.

  4. o mut stalini leri ti ta zem 750 mij dollar q e basha gjoja per lobim ka paguar nje firme qe paska dhe rus .po na trego per ke ishin 180 miljon dollar kokain kolumbiane qe ti e dekonspirove,pes ton kanabis te kapur ne itali ,1 ton ne greqi ,trego nga kaluan te gjitha keto nga dogana e bashes apo e qelbesires rama.po e ka ber basha ose kushdo qoft lidhje me rus ti qihet nena,por ti qe mbyte vendein drog,vrases,perdhunues,trafikan e qe i bere deputet si rosha,dosha,frroka,ndoka etj basha nuk ka pergjegjesi.

  5. Kryeminister i nje vendi qe nuk e ka kush ne mendje , qe me delklarata politike shpall armik nje superfuqi si Rusia- ose eshte idjot , ose i kapur keq.

    1. Nuk me intereson fare nese kane paguar ruse apo amerikane , kane lobuar ruse apo amerikane , sepse nuk shoh asnje ndryshim . Eshte nje qasje qesharake te me besh te merzitem nese lobistet jane ruse e te me besh te gezohem nese lobistet jane amerikane 2. Une e kuptoj qe ne halle situatash te brendshme e te jashtme thirren ne ndihme levizjet e PR. , fake apo true qofshin, por nje staf serioz qeverie e nje parti ne pushtet , perdor mediat e saj per perhapje te lajmit dhe demi do qe i njejte . Nuk del vete me deklarata qe fillojne me Ballen e vazhdojne me Kryeministrin se eshte idiotesi te perfshihesh ne deklarata te hapura qeveritare kunder imazhit te nje superfuqie. Cfare mendjeshkurtesie eshte kjo? Kaq keq qenka puna? Po diplomacia, politika e jashtme , interesat ekonomike etj – jane pyetur? Jo se e besoj qe kane dhene parate ruset jo. Por per fushaten naive dhe deklaratat i nivelit te larte flas . Kokaina Kokaina eshte ceshtja. Garanti i paprekshem eshte ceshtja. Nje Tahir ne njerin xhep e nja 180 milione euro droge ne xhepin tjeter, kane nevoje vetem per ate shqelmin e fundit qe i vihet karriges ku te kane hypur me litar ne qafe per te te fshire politikisht.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu