• |
ide | kryesore

Edhe sot PS vazhdon me akuzat ndaj Bashës: Çfarë u premtove rusëve në këmbim?

Lajme, Të fundit

Partia Socialiste i është rikthyer sërish sot investigimit të revistës amerikane, “Mother Jones”, lidhur me lobimin e PD në SHBA përmes një kompanie me lidhje me rusët.

Kryetarja e PS për Tiranën, Blerina Gjylameti i drejtoi disa pyetje kryetarit të PD, Lulzim Basha se a ka kryer PD pagesa të tjera dhe kush kanë qenë personat që kanë kontaktuar rusët për llogari të PD.


Koha kur një parti politike mund të pengonte të vërtetën të dilte në shesh ka përfunduar njëherë ë përgjithmonë. A ka pagesa të tjera? Kush janë njerëzit që kanë kontaktuar me rusët për llogari të PD? Përveç parave të paguara nga biznesmenët rusë, sa para të tjera me prejardhje ruse janë përdorur nga PD? Çfarë i premtoi Basha në shkëmbim? Duhet të japë llogari në prokurori, ka të bëjë me ndikimin e interesave të huaja në Shqipëri.” – tha Gjylameti.

8 Comments

  1. Na cate koken! Ju keni shite me te gjitha ! Kristaqi ka qene ne moske , mik shtepie me never hoxhen ! Kriminelin me te madhe te gjithe Koherave ! Ti shkove ne Beograd aty ku jane mare te gjitha urdhrrat me debuar kosovaret ! Ku jane vrare me mijra shqiptare!

    1. Po sali qeni qe bridhte me varke me familjen e enverit dhe i pastronte bythen rahmetpastit nuk eshte njesoj?Apo ate e keni baba ju shqupsat.ju ka shkerdhyer nenat

  2. Legen Marteniteti.Ne ate kohe skishte spitale private sic jane tani .atehere kishte vetem nji spital dhe disa doktora ,
    per shpirt Doktor sali berishen e kishin hedhur me bythe perpjete ,Po skishin kush te vizitonte plerat e bllokut e mbanin ne pellemb te dores se ai do ti shpetonte jeten plerave bashk me doktor Isuf Kalo.
    Por Kristaq Rama qe te kishte nji jete me te mire se te tjeret autorizonte poetet te vareshin ne litare ,pse se ai ishte njeri i keq ne shpirt.Profesoret e nderuar dhe te medhenj si Eqerem Cabej Odhise Paskali.Nuk mershin njersit ne qafe se qene njeres te ndershem dhe me karakter.

  3. Zevendesuesja e SAJE QORRIT. del nga nje here si puna e kermillit. Eshte taktika e ketyre bijeve tete poshterve komuniste, se me thenien, – thuaje disa here ,, se dicka mbetet, ,Kete ekane nga mesimet e edukatakomuniste. Mashtrimet e ketyre genjeshtrat,vjedhjet, drogat, e shitja e se keqes si ma te mire, eshte profesioni ityre.ketajane si ajo’-STAMBOLLI DIGJET, E KURVAT KRIHEN.

  4. PS ,,,Per sqarim njedelenxhiqelbesire, qe na permendsh, q, u. p. in OK Ajo ku soteshte selia eePDse. HIdh syte ore qelbesire i rilindjes se ne c;seli fut koken idiotitua,,, pose dite se mund te jeshe i importuar ne TIRANE po ta theme une,,,,, -Ajo eshte e ka qene selia e komitetitPARTISE qe ju e trashegonie qe per nate, ai llumi juaj beni politiken anti popullore,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu