• |
ide | kryesore

Erdogan: Ku është NATO? Kur do të jetë pranë nesh?

Planet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan shtroi pyetjen se kur në Siri po ndodhin të tilla ngjarje, pse NATO nuk vjen në ndihmë.


Presidenti Erdogan gjatë fjalimit të tij në kongresin e partisë u shpreh se NATO duhet t’i vijë në ndihmë Turqisë, kur kjo e fundit kërcënohet vazhdimisht nga organizatat terroriste .


“Kur në Siri po përjetohen këto ngjarje, NATO kur do të vish dhe të jesh pranë nesh? Ne këtu kemi një kufi prej 911 kilometrash, organizatat terroriste vazhdimisht na provokojnë, edhe regjimi sirian në të njëjtën mënyrë. NATO, kur do të dalësh në shesh, a do të them vazhdimisht unë këto”, u shpreh Erdogan.


1 Comment

  1. kur bota standartizon jeten permes etikes marrveshjes ,ligjeve ,dhe i respekton ato quhet faze zhvillimi ekujliber balance ,ku sapo del nga ky kuptim ,askush me mbi siperfaqen e tokes nuk ka siguri ,nuk ka sukses ,nuk ka shpetim ,sepse kemi dalur nga ajo qe quhet domosdoshmeri,duket sikur gjith hiqemi si krijues zgjilljesh dhe zgjilles problemesh per veten ,derkohe as se kemi njeren dhe as tjetren si fuqi sepse qe nga krijimi zgjilljet ,dhe dobit vine vetem permes krijuesit dhe krijesave ne unitet ,ka vend shum te kuptojme dhe vlersojme deshirat tona ne baze te domosdoshmerive jo interesit se zbatimi domosdoshmerive kthehet burim dobish kurse ndjekja interesit perfundon me zbrazje dobish dhe shkatrrim te gjithckaje nderkohe qe asnjeri shkatrrimin e tije se deshiron por procesi zhvillimit permes drejtesise garanton paqe kurse permes padrejtesi garanton me perfundim ne konfrontime luftra shkatrrim,teknologjia fuksionimi shkencore jua lla mundesi ,te gjitheve te kuptojne mrekullit e ligjeve qe vetem duke zbatuar ligjet njerzimi ne rruge shkencore po shkon larg kurse politika ka mbetur vite drit larg sepse po ecen jo me ligje por interes padrejtesi duke vetshkatrruar gjithcka ,shpresoj qe edhe politikanet shkencerisht per te funksionuar dobit ,dhe ekujlibrat te kuptojne ligjet e zhvillimit shkencore dhe ti zbatojne ne praktike me drejtesi rregull hak tamam sic i zbatojne shkencetaret kur ato bejne dicka funklsionale shpresoj qe bota ne nje te ardhme te afert te kuptojne cfar po ben dhe ku na cun dhe cfar duhet te bejme qe te na cojne atje ku duhet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.