• |
ide | kryesore

Pink tregon frymëzimin për cdo këngë të saj

Paparazzi, Slider

Pink është një nga këngëtaret dhe tekst shkrueset më të talentuara.

Këngët e saja gjithmonë do kthehen në hite. Pavarësisht melodisë së veçantë tekstet e këngëve fshehin një botë të tërë emocionale. E ftuar në emisionin e njohur ku artistët dëgjojnë këngëtarët e rinj të këndojnë këngët e tyre, Glamour, Pink ka rrëfyer dhe disa historitë që fshihen pas disa këngëve të saj.

Perfect

E kam shkruar kur kam qenë shtatzënë me fëmijën tim të parë, shkruan intv.al dhe ti fillon të reflektosh më shumë për ndjenjat, gjatë kësaj periudhe.

Dhe kjo është një këngë për ndjenjat.

Who Knew

E kam shkruar për një mikun tim që vdiq nga mbidoza e drogës.

Just give me a reason

Këtë këngë e kam shkruar me Jeff Bhasker dhe Nate Ruess dhe zbulova diçka interesante se mund të kuptosh marrëdhënien dhe eksperiencën e dikujt tjetër sikur ta kesh kaluar vetë, shkruan intv.al.

Sober
Këngën time Sober e kam shkruar në orën 3 të mëngjesit gjatë një feste që po organizohej në shtëpi.

Dhe doja që të gjithë të iknin të shkonin në shtëpitë e tyre dhe të mos ktheheshin kurrë.

Ndërsa këngën Try, është ndër të pakta këngë që Pink nuk e ka shkruar vetë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu