• |
ide | kryesore

Rama ironizon Bashën për ndihmën ekonomike: Ç’ndodhi me Donikën që iu hoq asistenca (Video)

Lajme

Edhe sot kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një përgjigje thumbuese për liderin e PD-se dhe opozitën për akuzat e heqjes se ndihmës ekonomike për familje në mjerim.


Rama ka nxjerre sot një video, ku tregon se çfarë ndodhi me Donika Shatën, një nga familjaret e vizituara nga kryedemokrati Basha. Ne video, është vete Donika qe shfaqet te zyra e punës dhe i mundësohet pune në një subjekt privat si pastruese.


MIRËMËNGJES dhe me një tjetër nga shumë shembujt e ndryshimit, mes atyre që njerëzit në Ndihmë Ekonomike u interesojnë veç për pasqyrën e propagandës politike dhe nesh, që përpiqemi çdo ditë t’i punësojmë sipas mundësive e aftësive, ju uroj një javë të mbarë” – shkruan Rama.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.