• |
ide | kryesore

Shkatërrohet banda e grabitësve në Itali, 7 shtetas shqiptarë bien në pranga (Video)

Lajme, Të fundit

Një bandë shqiptare grabitësish është shkatërruar nga policia italiane së fundmi. Në pranga kanë rënë 7 të rinj shqiptarë të cilët grabisnin banesa e dyqane.

Mediat italiane kanë publikuar edhe videon e momentit të grabitjes së një pike karburanti. Ne video duken dy shqiptaret, me leva ne duar realizojne grabitjen e radhes.

Policia ka bere me dije se arrestimi i tyre vjen pas nje hetimi nisur qe ne janar. Banda vepronte ne provincën e Milanos dhe gjithashtu ishte aktive në krahinat e Brescias, Monzas, Brianzas e Bergamos.

Ata akuzohen per se paku 15 vjedhje ne muaj ne pikat e karburanit dhe 14 vjedhje dhe dy grabitje shtëpish. Identetitet e tyre nuk janë bërë të ditur.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu