• |
ide | kryesore

Fatos Lubonja: Qesharake akuzat e PS për financimin rus

Lajme, Të fundit

Akuzat e Partisë Socialiste se çadra e protestës së Partisë Demokratike është financuar nga rusët, për Fatos Lubonjën janë qesharake.

Por, Lubonja gjithashtu u shpreh se është e rëndësishme të diskutohet se ku i gjejnë partitë paratë.


“Kjo është tepër largvajtëse, mendoj e paprovueshme, megjithatë nuk përjashtohet që rusët si shtet i madh të kenë agjenturat e tyre, si amerikanët, italianët, etj. Por që të bëhet një financim i qëllimtë dhe të angazhohen ca rusë, për të financuar këtë çadër të protestës së PD që të destabilizojë Ballkanin, kjo është qesharake për mendimin tim. Megjithatë, mendoj se është e rëndësishme të diskutohet se ku i gjejnë këto parti paratë”, u shpreh Lubonja në emisionin në “Studio e Hapur”.

11 Comments

 1. Na myti llymi! Sonte jane kurdisur TV qe ka zaptuar Rama apo qe i kontrollon! Ne News24 Tosi flet si filozof! E ndalon Rama te flase cfare i deshiron bytha Tos Lubonjes? Ne Top Channel ku Ylli,shoku i Saliut per Gerdecin dhe te tjerat eshte bllokuar nga Rama dhe nuk flet dot kur ka marre edhe zvendesin e “qorrit” njeriun nga Stropska per te na treguar se cfare presioni ju ben mediave Rama! Nuk e kane fajin gazetaret thote “imami” SHkullak e kane pronaret! Andi pilja ,duket si dylber Elbasani,i mban ison! Kane nje lloj shprehje te dy me Fatosin ! Para se te flasin mendohen,ferkojne duart dhe na iluminojne mendjet keta plehra!Ylli pertypet se eshte pronar vete! Zot na shpeto nga keta delengjinj se Rama duket qe nuk merret me ta!

  1. disa gjera qe duhet ti kemi parasyshe te gjithe qe te mos dalim nga kuptimi jetes,qellimit te suksesit ,dhe degradimit te asaj cfar jemi ,sejcili mund te shohe veten perball ligjit zotit mallerishem krijuesit gjithesise,1fol mire [kuran2,83]2mos fol pa argumente [kuran 2,111]3 fol me ndere[kuran 2, 235]4fol te verteten[kurane3,17] 5,,fol me miresi,,[kuran 4,5] 6 fol ne menyre korrekte ,,[kuran 4,9],,,7 fol ne menyre efektive,,[kuran 4,63] 8 fol drejte [kuran 6,152] 9,fol me mirsjellje [kurane 17,23] 10 fol ngadale kurane17,28,,,[,11,,,fol ne menyren me te mire,,kurane17,,53,,,,,,12 ,,fol me butesi,,20 44 ,, 13 fol cdo here te verteten kuran ,53 75,, mos fol genjeshtra,kuran ,,20 30 mos beje shpifje 33,58,, mos fol thacetheme

 2. Komentuesi qe ;;vjedh” emra gazetaresh te nderuar. . i dale boje si i paemer’ e ka hapuur prape gjerizin kundra ketyre analiste qe jane ,, deri me tan se paku mendime opozitarizmi. Ketyre qelbesirave, nuk duhet tu kritikosh skicofrenin politik te vendit, se s; lene gje pa thene. Po thuj mor gjeriz i rilindjes per ata analisteqe i ka ne sqetullen e qelbur te korrupsionit, na thuj nje emer. Keta jeni ju zvaraniket e e rrembythjes rilindase.

 3. O Ndreka ! Po lexoje njehere ate komentin qe ke shkruar! Une nuk kuptoj a e kupton ti vete ate qe ke shkruar! Ju jeni llymi qe ka pllakosur Shqiperine! Kjo rraca juaj qe nuk dini as shkrim e as kendim! Urrejtja nuk eshte ndjenje e mire! Tek Tosi andi apo Shkullaku ka vetem urrejtje ! Nuk eshte fjala per analize! Une jam Andi bejtja!

 4. Eshte e sakte Rama nuk eshte k/minister i mire! Po kush po kritikon! Dashi? Bojaxhiu? Tosi? Prisni pak o zoterinj se nuk eshte keshtu! Vini kembet ne toke dhe arsyetoni qe politikanet shqiptare me Salen -Meten jane te paret qe duhet te dalin para drejtesise! Le te provojne qe jane te pafajshem! Por keshtu bejne vetem psikopatet ose njerezit qe e kane mizen nen kesule! Basha ju qan hallin te varferve? Nuk mund te perdoret fatkeqesia e tjetrit per efekte politike! Basha eshte milioner dhe na i ardhka keq per popullin e varfer! Apo Berisha apo dhe Gjergj Bojaxhiu! Apo Andi dhe Shkullaku? Jemimi te gjithe shqiptare dhe kjo urrejtje nuk eshte e mire! Ju befsha mutin komenteve kush mbron Sal kriminelin kush mbron hajdutin Rama!

 5. O njereze Lubonja e kamndjen dhe shpirtin e semuar sepse nuk mund te jete ndryshe njeriu qe i shiti sigurimit te shtetit babain e tij.Eshte njesoi mos edhe me rende dhe e trishtueshme se kompleksi i Edipit.Ky mekat i trishtuar e bene ate te urrej secilin andaj kur flete humb ne labirintin e erresires se e asaj kujtese te trishte pothuajse horror dhe nuk kursen as nuk gjene tek ai agje pozitive pos horrori,urrejtjes e pesimizmit madje me primesa te theksuara dhune.Kjo ilustron gjendjen shpirtrore te njeriut te mekatit mortar i cili nuk falet as njeriu as nga Zoti.

 6. “Analizën” për këtë historinë e bashkëpunimit me rusët, më duket se e bëri më mirë nga të gjithë Pandeli Majko. Me ate sinqeritetin e tij naiv, e pranoi se kush ka qënë historikisht mik i rusëve e kush është, duke nxjerrë në pah se sa qesharake është kjo akuza soroiste për bashkëpunimin e së djathtës me rusët.
  Pa shkuar në komedinë e politikës ndërkombëtare me zhurmën që po bëhet për këtë “bashkëpunim”, për Shqipërinë historia e bashkëpunimit me rusët fillon që më krijimin e partisë komuniste shqiptare, nga bijtë e rusëve, jugosllavët.
  Majkoja e kufizoi historinë e bashkëpunimit të PPSH me BS, deri në vitin 1961., por haroi të përmendë se historia e së “majtës” shqiptare, filloi me vëllain Tito, vazhdoi me vëllanë Stalin deri në 1991, për ca kohë u lidh me vëllanë Mao, e deri në fund edhe në këto pesë vitet e fundit me Ramën, ka marë stilin stalinist e putinist të gllabërimit të gjithë pushteteve.
  A mund të mendohet qe e djathta shqiptare, megjithë kusuret e saj të jetë me e lidhur me trekëndëshin vëllazëror Serbi, Rusi e Kinë sesa e majta ?

  Faktet janë kokëforta.
  Në OKB, si Rusia edhe Kina vazhdojnë të mbështesin interesat e Serbisë në dëm të interesave kombëtare të shqiptarëve. Çfarë ndryshimi kanë qëndrimet e Vuçiçit me ato të Millosheviçit për Kosovën ?
  Që të dy ngulin këmbë njësoj se “Kosova është Serbi”. Millosheviç këtë marrëzi deshte ta realizonte me dhunë, vrasje masive, spastrim etnik me ushtri, e Vuçiçi duke parë lëkundjen e së majtës perëndimore, por edhe “miqësinë” e ofruar nga Rama, kërkon ta realizojë idenë e Millos, me ndihmën e dredhive dipllomatike.
  E majta shqiptare hapur është e lidhur me të majtën perëndimore që ka qëndrime oportuniste me trekëndëshin Sërbi, Rusi e Kinë, e fshehurazi e demostron nostalgjinë e vëllazërisë me ta.
  Nuk dijmë që ndonjë politikan i djathtë shqiptar të ketë shfaqur dëshirën e madhe për “miqësi” me trekëndëshin që përmenda më sipër apo të ketë shkuar e të bëjë vizita shtetërore në Beograd, Moskë apo Pekin

 7. Vertete qesharak sipas Lubonjes.Shenojeni.Ne se pas nje viti do dalin interesa te tjera ne shesh Lubonja do thot te kenderten e ketij opinioni sot.

 8. LUBONJa eshte njeri ANTI,vetem zi parashikon me siguri ka probleme psiqike.Ju e dini qfare mund te perjetojne te burgosuri.Cfare roli mund tu japin koleget e burgut frigacakeve ne ate kohe qe kane pase ne malle edhe te shohin fotografi femrash.I shkreti Tos ka qene si te ishte ne are te misrit hibrid me tromeq te mdhenje.Nuk mundet ky te mendoje pozitivisht asgje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu